Voda po ránu nastartuje líný metabolismus. Ne ale jen tak obyčejná

Ptáte se, jak je možné, že jste přibrali pár kilo, přestože jíte stále stejně? Na vině je zpomalený metabolismus. Pokud jíte pořád stejné jídlo, ve stejný čas a ve stejném množství, je to důvod, proč se váš metabolismus zpomalil. Zkuste si zpestřit jídelníček, abyste své tělo překvapili. Je důležité dbát i na správné množství tekutin. Vyplatí se znát nápoje, které vám pomohou metabolismus znovu nastartovat.

Jak nastartovat metabolismus

Od malička posloucháme, jak je důležité dodržovat pitný režim. Jsou ale lidé, kteří na pití během dne zapomínají nebo nemají pocit žízně. Pokud chceme nastartovat metabolismus, je důležité naučit se přijímat správné množství tekutin každý den. Nejen že nám tekutiny pomohou v nastartování metabolismu, celkově se zlepší naše zdraví. Kvůli nedostatku vody v těle můžeme trpět zácpou nebo jinými zažívacími obtížemi.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky a sušené ovoce jsou první pomocí při přejedení, bolesti břicha i nadýmání

Teplá voda je základ

Je prokázáno, že metabolismus nejlépe nastartuje voda, která bude mít teplotu okolo 36,6 stupňů Celsia. Voda se musí vypít po ránu nalačno. Je to proto, že během noci sice tělo odpočívá, ale i tak spotřebovává a odpařuje vodu z těla. Pití samotné teplé vody ale nemusí stačit.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčená kombinace vody s citronem

Tato kombinace patří mezi nejznámější. Díky citronu, který do vody přidáme, je hydratace účinnější. Pokud pijeme vodu s citronem nalačno, zlepšuje se nám celkové trávení a pomáhá v boji s kilogramy navíc. Citronová šťáva podporuje produkci žluči, což způsobuje rychlejší trávení tuků. Pokud vodu s citronem vypijeme pouze jednou, nemůžeme čekat zázraky, abychom viděli nějaké výsledky, je nutné vodu s citronem pít každý den minimálně měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Ostropestřec vyčistí tělo od všeho špatného. Organismus bude znovu fungovat a játra si oddychnou

Voda s citronem a medem

Pokud dáváte přednost sladším nápojům, můžete zkusit konzumaci vody, citronu a medu. Med má protiplísňové a protivirové vlastnosti. Díky tomu se rychleji z našeho těla odvádí škodlivé toxiny.

Voda s citronem, medem a skořicí

Další variantou je kombinace vody, citronu, medu a skořice. Skořice stimuluje činnost jater, střev a ledvin. Díky skořici je efektivnější spalování tuků.

Voda s citronem, medem, kurkumou a černým pepřem

Pokud máte ráno problémy s probuzením, vyzkoušejte tuhle kombinaci. Do vody s citronem přidejte 1/4 lžičky kurkumy a špetku černého pepře. Nejen že vás tato kombinace rychleji probudí, ale pomůže i při žaludečních vředech.

Zdroj: https://www.darya-varia.com/en/read/benefits-of-consuming-warm-water-for-the-human-body