Vánoční stromeček může dělat radost mnohem déle. Stačí zálivku trochu přilepšit

Vůně živého stromečku neodmyslitelně patří k Vánocům. Někdo dává přednost umělému, ale stále ve většině domácností najdeme živý stromeček. Nejčastěji se kupují stříbrné smrčky nebo kavkazské jedle. Snad nikdo si nedovede Vánoce bez stromečku představit. Bohužel živý stromeček začne brzy opadávat a schnout. Pokud stromečku poskytnete správnou péči, může vám vydržet déle.

Důležitý je správný výběr

Životnost stromečku závisí i na druhu, který zvolíte. Nejodolnější je jedle kavkazská. Smrk je sice levnější na pořízení, ale brzy opadá. Třetí variantou je borovice lesní. Stále vydrží méně než jedle, ale zase více než smrk. Borovice přinese typickou vůni lesa a pevné větvičky, které unesou i těžké vánoční ozdoby. Borovice má asymetrický tvar, a proto se nezamlouvá každému.

Mohlo by vás zajímat:  Staré kartony nepatří do sběru, ale na zahradu. Rostliny tím získají spoustu výhod
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zabránit padání jehličí?

Vánoční stromeček, se dá před Vánoci koupit prakticky všude. Záleží na vašich preferencích, jak chcete, aby stromeček vypadal. Důležité je, aby byl stromek v dobré kondici a vydržel co nejdéle. Při výběru zaměřte pozornost na větve stromečku. Měly by být pružné, zelené a jehličí by se mělo lesknout. V místě řezu musí být dřevo světlé. Aby vám stromeček dlouho vydržel, je nutné dobře zvážit místo, kam ho umístíte. Pokud bude v blízkosti radiátoru, jehličí začne brzy opadávat. Ideální teplota v místnosti by měla být kolem 20 stupňů Celsia. Jakmile stromek zakoupíte, uložte ho do chladné místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  I malá myš obrátí život naruby. Překousané kabely jsou jen zlomek toho, co hrozí

Zázračná zálivka pro vánoční stromeček

Aby vám stromeček dělal dlouho radost, je potřeba mu zajistit dostatečné množství vody a základní živiny. Jeden ze způsobů, jak stromečku prodloužit život, je zalévání vodou s cukrem a solí. Do sklenice vody vmíchejte dvě lžíce cukru a dvě lžíce soli. Vše důkladně promíchejte. Touto zálivkou se zvýší odolnost a pevnost stromečku.

Zdroj: https://thrivinghomeblog.com/recipe-for-christmas-tree-water/