Sklenice vody po ránu je důležitější než snídaně. Tělo i mozek dokonale připraví na celý den

Pijete po ránu teplou vodu? Pokud ne, odteď byste měli začít. Pitím teplé vody, ještě navíc na lačný žaludek, docílíte skvělých výsledků. Zlepšíte si nejen hydrataci, ale po noci nastartujete také metabolismus. Zpomalíte proces stárnutí a po celý den budete plní energie. Navíc se nemusíte omezovat pouze na čistou vodu, dát si můžete také citronovou nebo zázvorovou vodu. Tyto dvě složky mají skvělé vlastnosti.

Proč je nutné, aby byla voda teplá?

Každé ráno byste měli vypít sklenici vody ještě předtím, než se vůbec pustíte do snídaně. Zajímá vás, co se s vaším tělem stane, pokud mu teplou vodu dopřejete? A proč je vlastně nutné, aby byla voda teplá? Pokud si dáte studenou, tělo musí vynaložit spoustu energie, aby ji ohřálo. Tím, že vypijete již teplou vodu, tělu ulehčíte a naopak mu dáte energii probudit všechny orgány, které pak budou lépe pracovat.

Mohlo by vás zajímat:  Akné není problém jen mladistvých. Nejúčinnějším lékem je rapidní změna jídelníčku

Ráno navíc máme velký pocit žízně, protože jsme celou noc spali, orgány odpočívaly a teď chtějí svou pravidelnou porci hydratace. Pokud si tento návyk osvojíte, můžete také snadněji zhubnout a budete cítit, že máte více energie po celý den. A jaké další účinky se objeví, pokud budete pravidelně pít teplou vodu po ránu? Je jich spousta.

Zdroj obrázku: Freepik

Tělo bude hned od rána čisté

Kromě toho, že budete mít tělo hydratované, zbavíte se snadno také nebezpečných toxinů. Stačí přitom jedna sklenička denně, abyste se cítili nejen lépe, ale budete také lépe vypadat. Pravidelnou konzumací teplé vody si zajistíte lepší imunitu a budou vás méně napadat různé nemoci, jako je chřipka nebo nachlazení. Pokud do vody přidáte citron nebo zázvor, nastartujete metabolismus ještě rychleji.

Pitím teplé vody zlepšíte také krevní oběh a zároveň docílíte toho, že vás méně bude bolet hlava nebo se dostaví migrény. Uvolníte napětí ve svalech a připravíte se na nový den a veškeré činnosti, které vás čekají. Navíc voda pomáhá hydratovat samotnou pokožku, budete pomaleji stárnout a uvidíte, že je vaše pleť zdravější a má krásnou barvu.

Zdroj: https://www.darya-varia.com/en/read/benefits-of-consuming-warm-water-for-the-human-body