S ucpaným odtokem si poradí každý chlap sám. Doma najde vše, co potřebuje

S tímto problémem se už setkala nejedna domácnost. Může za to především špatná údržba nebo nahromadění nečistot v odpadním odtoku. Charakteristickými rysy jsou:

  • pomalý odtok,
  • hlasité bublání.

Jakmile máte tyto potíže, není třeba panikařit ani volat údržbáře. Stačí vám k tomu málo, co určitě máte v kuchyni.

Než začnete s celým postupem, je potřeba si uvědomit, že nečinnost odtok neuvolní. Čím déle budeme s čištěním čekat, tím hůře půjde celý problém vyřešit. Co způsobuje hromadění odpadu? Především zbytky mýdla a další hygienické kosmetiky. Své přispějí i usazeniny vodního kamene nebo kousky chlupů či vlasů. Proto nejlepším způsobem, jak se vyvarovat tohoto stavu, je prevence, tedy pravidelné čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Každoroční boj s plevelem je zbytečný. Domácí prostředky s ním zatočí jednou provždy

Při potížích pomůže horká voda nebo užitečný nástroj

Nejjednodušším způsobem pro uvolnění ucpaného odpadu je horká voda. Skvěle působí na zbytky mýdla nebo kosmetické přípravky usazené v odtoku. Stačí ve velkém hrnci uvařit 4 l vody, kterými prolijete odtok. Buďte ovšem obezřetní, protože hrozí možné popálení při nalévání do odtoku z důvodu odrazu vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete zkusit i gumový zvon. Přiložte ho tak, aby zakryl celou plochu odpadního odtoku, a intenzivním čerpáním docílíte následného uvolnění.

Když selžou výše zmíněné metody, zkuste zavítat do kuchyně pro tyto produkty

Někdy se stane, že už ani vroucí voda nepomůže. Příčinou může být usazený vodní kámen, na který už je ovšem potřeba použít bílý ocet. Do odtoku nalijte jednu sklenici neředěného octa a nechte půl hodiny působit. Po uplynutí této doby zalijte horkou vodou, kámen by měl povolit.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě čelí rostliny obávané hrozbě. Plíseň v květináči vyřeší zaručený trik

Nejúčinnější domácí metodou je použití kombinace jedlé sody a octa. Do odtoku nasypte alespoň 5 lžic jedlé sody. Zalijte sklenicí octa. Z odtoku by měla začít kypět pěna, což značí úspěch. Vše pozorujte zpovzdálí, jinak hrozí podráždění dýchacích cest. Po uplynutí 15–20 minut nalijte horkou vodu z konvice do odpadu a máte vyhráno. Tento patent je skvělý a účinný při boji s vodním kamenem, ale také s vlasy či chlupy.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-unclog-a-bathroom-sink/9ba683603be9fa5395fab901d6e40444