V létě potřebují rostliny chránit před vysokými teplotami

Vysoké teploty, které v posledních dnech panují, jsou náročné nejen pro nás a zvířata, ale také pro rostliny. Pokud pěstujeme zahradní rostliny nebo rostliny na terase, měli bychom je systematicky zavlažovat správným způsobem. Největší pozornost by měly dostat mladé rostliny, protože ty jsou nejvíce náchylné. Nejlepším způsobem je správné mulčování a řádné zastínění rostlin. Jak tedy správně postupovat?

Důležité je správné zavlažování a mulčování

Nejlepším způsobem je zajištění správného množství vody každý den. Oproti zahradním rostlinám se voda z květináčů odpařuje rychleji, proto je lepší zalévání opakovat ráno i večer. Rostliny byste měli správně zalévat ke kořenům a vyvarovat se zalévání listů. Voda by měla být vlažná, ne studená, a každá rostlina potřebuje jiné množství vody i v horkém počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Tři kroky k dokonalým fotografiím: vypadat mohou jako z profi ateliéru

Dalším důležitým bodem je mulčování. Tato činnost nejen chrání před plevelem, ale také pomáhá udržovat vodu v půdě a chrání kořeny před slunečními paprsky. Nejde pouze jen o dekoraci, ale také pomáhá před povětrnostními vlivy. Navíc materiál, který je v mulči, obsahuje určité druhy živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte rostlinám stín a občas je pokropte

Nezbytným aspektem je dodání stínu, a to zejména u křehkých nebo mladých exemplářů. Pěstované rostliny na balkóně nebo terase stačí dát do domácnosti, kde je nižší teplota oproti venkovní. Při výběru rostlin na balkón se vyplatí vybrat si:

  • gazánie,
  • muškáty,
  • oleandry.
Mohlo by vás zajímat:  Jak nabrat síly po probdělé noci? Poradíme zaručené tipy

Všechny tyto zmíněné rostliny mají rády slunce.

Dále doporučujeme kropit rostliny, jenomže je potřeba myslet na určitá pravidla. Rozhodně bychom neměli kropit listy, pokud je slunce v nejvyšším bodě, v takovém případě hrozí spálení listů a teplotní šok. Ne každá rostlina má v oblibě kropení listů (americké fialky, begonie, čerstvě vysazené rostliny).

Nepřehánějte to s údržbou

Období veder není ideální dobou pro prořezávání rostlin nebo keřů. Existují určité rostliny, u kterých je tento postup vítaný. Zapomeňte také na intenzivní hnojení, způsobuje totiž nadměrnou potřebu vody.

Zdroj: https://tree2mydoor.com/blogs/content/hot-weather-garden-care