Chodit s oparem do lékárny je zbytečné. V kuchyni najdeme osvědčený lék

Pokud se vám začne tvořit opar a vy zrovna nemáte po ruce léky z lékárny, můžete sáhnout po domácích způsobech, které vám stejně efektivně umožní řešit tento problém. Opar v mnoha případech vyléčíte jednoduše doma. V některých situacích je ale lepší navštívit svého lékaře.

Nepříjemná nemoc

Herpes labialis je způsoben infekcí virem HSV1. Po infekci člověk nosí virus v sobě po zbytek života. Infekce se ale nemusí projevit a nemoc se objeví až v důsledku slabosti. Herpes se často vyskytuje během infekcí horních cest dýchacích a při zánětu těla, když je oslabeno. Tvorbu oparu také podporuje nesprávná strava s nízkým obsahem vitamínů a kouření. Někdy se tato nepříjemná změna kůže vyskytuje při nachlazení, únavě, silném stresu a během menstruace.

Příznaky opakujícího se oparu obvykle začínají svěděním kolem úst. Potom může dojít ke zvyšujícímu se pocitu pálení, který je doprovázen tvorbou malé hrudečky, dokud se na rtech neobjeví malé bubliny naplněné sérovou tekutinou. Praskající folikuly představují hrozbu pro zdraví zbytku kůže a dalších lidí, právě tento stav je infekční pro okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Co způsobuje bolest hlavy v zadní části a jak se jí zbavit?
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí léčba oparu

Med je známý bakteriálními a virucidními vlastnostmi. Po celá staletí je léčivým činidlem používaným k urychlení hojení ran a vředů. Aby se urychlilo hojení epidermis napadené herpetovou infekcí a v důsledku toho se zabránilo dalšímu vývoji nemoci, stojí za to potřít ránu medem a nechat ji několik minut. Akce by se měla opakovat několik dní.

Levnou, snadno přístupnou a účinnou pomocí pro boj proti kožním lézím je spolehlivá zinková pasta. Používá se také k léčbě virových lézí oparu v jeho raném stádiu. Kromě toho ji mohou užívat děti a těhotné ženy. Mazání zinkovou pastou herpetové léze vysuší a především urychlí hojení.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/natural-remedies-to-treat-herpes/