Ručníky na radiátoru můžou přijít pěkně draho. Vyšší účet za energie přitom není to nejhorší

Určitě víte, o čem se mluví. Vylezete ze sprchy a mokrý ručník pověsíte na radiátor. Může se to zdát jako dobrý nápad, jelikož rychleji uschne. Nicméně rychle usušený ručník na radiátoru může zvýšit vlhkost v místnosti a hlavně radiátor bude v místnosti špatně topit, což nás stojí koruny navíc.

Sušení na radiátorech?

V zimním období je náročné najít místo, kde usušit čerstvě vyprané prádlo. Toto téma vyvolává mezi odborníky diskuzi už několik desetiletí. Na balkon čerstvě vyprané prádlo nebo mokrý ručník dát nelze a v domácnosti často sušák překáží. Bohužel mokré věci často končí na radiátorech. Jenže to nemusí být hned z několika důvodů ideální. V bytě se bude navyšovat vlhkost a navíc doma budete mít zimu. V moderní společnosti je nejlepším řešením pořídit si sušičku prádla.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvýšení vlhkosti místnosti

Tím, že položíme ručník na radiátor, dojde k rychlému vysušení a veškerá vlhkost se ihned uvolní do vzduchu v místnosti. V místnosti se pak mohou snadněji tvořit plísně a bakterie, kterým prostředí s vysokou vlhkostí vyhovuje. V zimě se plicní lékaři nejčastěji setkávají s onemocněními, která jsou způsobena vdechnutím spor plísní. Nejčastější projevy těchto onemocnění souvisí s různými faktory. Projevy mohou mít podobu mírného sípotu a v nejhorším případě člověk vykašlává krev.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé chodí doma zásadně v botách. Tento zvláštní zvyk si vzali na mušku vědci

Ekonomický dopad na naši peněženku

Kolem radiátoru by mělo být zajištěno volné proudění vzduchu, a jakmile ho zakryjeme ručníkem, dochází k vyšší produkci tepla, což nás stojí také více peněz. Vyhřáté ručníky jsou sice po sprše opravdu příjemné, nicméně v koupelně moc teplo nebude, zato z účtu za energie se zpotíte. Raději ručníky na radiátory nepokládejte.

Zdroj: https://www.villageheating.co.uk/why-you-may-want-to-reconsider-drying-clothes-on-a-radiator/