Rozšířený trik pro úsporu paliva nemá ve skutečnosti žádný význam

S obavou z dalšího růstu cen a nedostatku paliva začínají lidé vyvíjet různé strategie a taktiky, jak se s touto situací vyrovnat. Jednou z nejběžnějších praktik je plnění nádrží na maximum a tvorba osobních zásob. Nyní se však mezi řidiči šíří neobvyklý mýtus, který slibuje zvýšení objemu natankovaného paliva. Podíváme se na tento kontroverzní trik a zjistíme, zda má nějaké opodstatnění.

Rostoucí ceny paliv

Vzhledem k tomu, že se ceny paliv začaly opět zvyšovat, se lidé snaží naplno využít každé příležitosti k natankování a vytvářet si zásoby. Většina řidičů nyní odjíždí z benzínky s plnou nádrží. Někteří se dokonce pokoušejí natankovat více, než je oficiální kapacita vozidla, přeplňují nádrž až po okraj. Je to vlastně možné, protože udávaná kapacita je jen přibližná a většinou se tam ještě vejde litr nebo dva navíc.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla na radiátoru přispívá k rozvoji plísní a zvyšuje náklady na topení
Zdroj obrázku: Freepik

Podivný mýtus

V poslední době se mezi řidiči opět šíří zvláštní mýtus, který láká svou zdánlivou jednoduchostí. Upozorňujeme však předem, že se jedná o opravdovou pitomost a nedoporučujeme to zkoušet. Existuje informace, že pokud zakýváte autem ze strany na stranu, odstraníte tak všechny vzduchové bubliny, které se v nádrži vytvořily, a díky tomuto triku pak natankujete ještě větší množství paliva. Opak je však pravdou. Kýváním autem dosáhnete jen toho, že na vás budou ostatní směřovat pohledy jako na blázna. Je důležité být obezřetný a nedůvěřovat různým „zaručeným“ trikům, které nemají logické opodstatnění.

Mohlo by vás zajímat:  S teplými dny se na silnicích znovu objevují cyklisté a jezdci na koloběžkách

Levnější palivo? Neexistuje žádný trik

Pokud se vám tedy někdy podaří na benzínové pumpě potkat někoho, kdo věří tomuto absurdnímu mýtu, můžete se v duchu klidně zasmát a pokračovat ve své cestě. Jednoduše řečeno, jediným řešením pro snížení cen paliva je, aby se celková situace ve světě uklidnila a došlo ke stabilizaci trhu. Žádné triky, finty nebo podvody nepomohou získat levnější palivo. Je důležité se smířit s tím, že ceny paliv jsou ovlivňovány globálními ekonomickými faktory a politickými událostmi, které jsou mimo naši kontrolu.

Zdroj: https://www.snl24.com/dailysun/sunwheels/dont-fall-for-these-fake-fuel-hacks-20220806