Tesla čelí dalšímu obvinění z rasové diskriminace. Před soudem leží stovky stížností

Za oceánem se řeší další kauza spojená s Elonem Muskem a Teslou. Stát Kalifornie ve středu podal žalobu na společnost Tesla. Důvodem má být rasová diskriminace Afroameričanů na pracovišti v továrně Tesly v oblasti San Francisco Bay.

Čeho se žaloba týká

Žalobu vyvolaly stovky stížností zaměstnanců. Oddělení zastupující civilní práva našlo důkazy o tom, že v továrně ve Fremontu jsou lidé na pracovištích rozdělováni podle rasy. Afroameričtí pracovníci jsou diskriminováni, ponižováni a vystaveni rasistickým nadávkám. Navíc mají nižší plat a nehledí se na ně při povyšování. Informovaly o tom deníky Wall Street Journal a Bloomberg.

Mohlo by vás zajímat:  Spalovací vozy čeká v budoucnu stále více omezení

Není to poprvé…

Loni v říjnu přiznal soud města San Francisco odškodné ve výši 137 milionů dolarů (zhruba 3 miliardy korun) muži, který v Tesle pracoval mezi roky 2015 a 2016. Dle všeho čelil denním rasistickým urážkám, včetně slov začínající na N, ze strany spolupracovníků. Na jeho pracovišti byly také nakresleny hákové kříže a další rasistické graffiti a kresby. Na problém prý upozorňoval, ale manažeři s tím odmítli cokoli udělat a situaci nezvládli. Následně se muž rozhodl ze společnosti odejít. V té době pracovalo v továrně ve Fremontu skoro 10 tisíc zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:  V autě se vyplatí vozit pumpičku, startovací powerbanku nebo uvolňovací sprej
Zdroj obrázku: Freepik

Vyjádření společnosti Tesla

Společnost Tesla takové chování ve své továrně ve Fremontu odmítá a ze svého pohledu vše popsala na svém blogu, kde je uvedeno, že vždy disciplinovala a případně propouštěla zaměstnance, kteří obtěžují ostatní a používají rasistické nadávky.

V posledních letech byla Tesla bývalými zaměstnanci obviněna již několikrát. Obvinění se týkají hlavně sexuální a rasové diskriminace. Většina obvinění se však k soudu nedostala a řešila se mimosoudní arbitráží.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/business-60330296