Správné nabíjení zaručí dlouhou životnost a výdrž baterie v telefonu

Získali jste nový mobilní telefon? Jestliže ano, pravděpodobně v něm máte také novou baterii. Tyto baterie jsou obvykle vybité přímo z obchodu, neboť jsou často nabité pouze minimálně z důvodu testování. Naštěstí jsou dnešní mobilní telefonní baterie vybaveny technologií umožňující rychlé a snadné nabíjení prostřednictvím tří cyklů, což prodlužuje jejich celkovou výdrž. Tímto způsobem se můžete těšit z co nejdelšího provozu nové baterie.

Zvolení správného způsobu nabíjení

Při pořizování nového mobilního telefonu se musíte nejprve rozhodnout, jakým způsobem chcete baterii nabíjet. Existuje několik možností v závislosti na preferencích výrobce a designu zařízení. Můžete použít přímý napájecí kabel připojený k nabíječce, vložit telefon do bezdrátové nabíječky nebo pouze nabíjet samotnou baterii ve zvláštní nabíječce. Každá metoda má své výhody a nevýhody a je důležité vybrat si tu, která vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Mohlo by vás zajímat:  Poklad z nebe. Dešťovou vodu je škoda používat jen k zalévání, přinášíme šest dalších využití
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava na první nabíjení

Je důležité správně připravit novou baterii na první nabíjení, aby se zajistila její budoucí výdrž. Pro první nabíjení nechte telefon vybít až do úplného vybití. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je spustit náročnou aplikaci a používat ji. Jakmile je baterie vybitá, připojte ji k nabíječce a nechte ji nabíjet po dobu 12 až 24 hodin v závislosti na typu baterie. Baterie NiMh vyžadují delší dobu nabíjení než baterie Li-ion. Tímto procesem se baterie „probudí“ a nastaví své optimální nabíjecí parametry pro budoucí použití, což zaručuje její dlouhodobou výdrž.

Mohlo by vás zajímat:  Při bolestech hlavy není nutné hned sahat po lécích. Úlevu přinesou jednoduché triky

Optimalizace výdrže baterie

Pro dosažení nejlepší možné životnosti baterie je důležité provést několik cyklů vybití a nabíjení. Opět vybijte baterii zcela. Tento postup opakujte alespoň dvakrát. Poté můžete s baterií zacházet jako s dobře prověřenou. Již ji ale nenechte vybít do nuly, protože byste ji tím mohli poškodit. Nejlepší stav pro nabíjení baterie je mezi 30 a 40 procenty její kapacity, což zajistí co nejdelší výdrž baterie. Pamatujte také na to, že nadměrné vystavování baterie extrémním teplotám může mít negativní vliv na její životnost.

Zdroj: https://www.textmagic.com/blog/phone-battery-charging/