Řízení ve městě má svá specifika. Každodenní provoz i parkování usnadní chytře vybraný vůz

V posledních letech jsou mnohem více oblíbené menší vozy, se kterými snadno zaparkujete ve městě a všude projedete. SUV jsou sice fajn rodinné vozy na výlety, pokud ale víte, že pojedete na místa, kam se větší auto sotva vejde, bude lepší mít jako druhý vůz něco, s čím se nebudete bát do města zavítat. Co by takové auto mělo mít?

Nejdůležitější je snadná ovladatelnost

Ve městě se potřebujeme pohybovat rychle, a tak by se auto mělo nechat snadno ovládat. V kombinaci s rychlými reakcemi to bude to pravé například při vyjíždění z parkoviště nebo couvání. V městských podmínkách je velmi důležité, aby se auto nejen dobře ovládalo, ale bylo také menší velikosti. Tím pádem vám odpadnou starosti s parkováním. Ideální vozidlo do města by mělo být vybavené parkovacími senzory, které manipulaci hodně usnadní.

Fungovat bude skvěle také asistenční systém jízdy, ale to už se jedná o automobily, které jsou novější. Některé jsou vybavené dokonce kamerami, které zachycují pohyby, takže se nemůžete splést, pokud chcete zaparkovat do určitého místa. Takové systémy se hodí také v případě, že máte k vozidlu připojený vozík, se kterým se couvá velmi těžko.

Zdroj obrázku: Pixabay

Do města se bude hodit velký kufr

Aby se vám jízda vozidlem líbila, je potřeba, abyste se v něm dobře cítili. K tomu jsou vhodné prostorné interiéry, které si rychle oblíbíte. Mít místo na ranní kávu, mít kam si odložit brýle nebo telefon – to potěší opravdu každého. Ženy budou spokojené hlavně s velkým kufrem, aby měly kam uložit týdenní nákupy. Díky prostornému kufru navíc můžete hravě vyrazit i na výlet a sbalit si s sebou třeba i složený kočárek.

Některá vozidla se dnes dají dokonce ovládat hlasem. Můžete si tak popovídat se svým autem a svým hlasem pustit například hudbu nebo zadat adresu, kam máte namířeno. Dnešní automobily jsou velmi moderní a záleží čistě na vás, jestli si zvolíte menší auto do města, nebo velké, ale možná více bezpečné SUV.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Drive-Safely-in-Heavy-Traffic, https://repositorio.cepal.org/bitstream/handle/11362/37898/1/LCG2199P_en.pdf