Řidiči starších vozů bývají častěji zastavováni policií

Česká republika se stala popelnicí Evropy, co se týče stáří vozového parku. Podle statistik je průměrné stáří auta u nás skoro 16 let, což je více než dvojnásobek průměru v západní Evropě. Znamená to, že mnoho vozidel, která se stále pohybují po našich silnicích, jsou vlastně vraky. Je známo, že řízení starého auta může být nebezpečné, ale má také další nevýhodu – pozornost policie. Jak se tedy vyhnout rizikům spojeným s řízením starého vozidla a přitom zůstat v bezpečí?

Mohlo by vás zajímat:  Ojeté SUV může být v horším stavu než jiný typ vozu

Zbytečné problémy

Stará auta s viditelnými známkami stárnutí a opotřebení budí větší podezření a mohou být častěji tipována při silničních kontrolách. Pokud policejní hlídka spatří auto, které vypadá, že by mohlo mít technický problém, zastaví jej a může provést podrobnou kontrolu. Zjistí-li se přitom nějaký problém s vozidlem, může být policie oprávněna nechat ho odstavit a řidiče pokutovat. To vše může být velmi otravné a časově náročné.

Zdroj obrázku: Freepik

Silniční kontrola ze strany policie může být pro řidiče starších vozů nejen zdrojem zdržení, ale také problémů. Řidiči mohou být podrobeni různým testům, včetně dechových zkoušek nebo testů na drogy, což může být nejen časově náročné, ale také stresující. Navíc pokud se během kontroly zjistí, že vozidlo má technické problémy, řidiči hrozí pokuta a případné odstavení vozidla. Celkově tedy silniční kontrola může být pro řidiče starších vozů velmi obtěžující záležitostí.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoký počet kalorií u pistácií nevadí. V malém množství tělu jen prospějí

Údržba je klíčová

S rostoucím stářím vozidla roste i pravděpodobnost výskytu problémů. Ty se mohou projevit jak při startu, kdy auto jednoho dne prostě nezabere, tak během jízdy, kdy může být bezpečnost řidiče a cestujících vážně ohrožena. Existuje celá řada technických problémů, které mohou vést k neovladatelnosti vozidla a zvýšit riziko nehody. Proto je důležité, aby majitelé starších vozů pravidelně kontrolovali stav svých vozidel a prováděli nezbytné údržby, aby minimalizovali riziko vzniku takových problémům a zajišťovali tak svou bezpečnost na silnicích.

Zdroj: https://www.autoinsuranceez.com/traffic-stop-reasons-and-outcomes/