Netradiční využití tablety do myčky. Šup s ní třeba do dřezu

Přemýšlíte, jak vyčistit dřez v kuchyni, aby se pořád lesknul? Poradíme vám trik, o kterém jste možná ještě neslyšeli. Tablety do myčky většinou používáme na nádobí, ale hodit se budou také na něco jiného. Jestliže máte ve dřezu usazeniny a zbytky jídel, snadno se může stát, že po čase nepůjdou vyčistit. Díky jednoduchému triku budete mít dřez jako nový.

Jaké vlastnosti mají tablety do myčky?

Na trhu najdeme spoustu značek, které vyrábějí tablety do myčky. Můžete jich tak otestovat velké množství a podle toho, jak dobře nádobí umyjí, si můžete vybrat, kterou upřednostníte. Tablety do myčky se ale budou hodit také při úklidu. Rozpouštějí totiž zaschlý tuk a zbytky jídel a také dokonale vyleští skleničky a příbory. Vodní kámen ani další usazeniny nebudou mít šanci.

Proto je dobré tablety využít také k čištění dřezu. Tablety totiž mají spoustu vlastností, které můžete při čištění využít. Každý den skončí ve dřezu nejen zbytky jídla, ale také usazeniny vodního kamene, zvlášť pokud doma máte tvrdou vodu. Jak tedy vyčistit dřez pomocí tablet? Nejdříve bude nutné vyčistit odpad.

Mohlo by vás zajímat:  Houbička v lednici není nepozornost mužů, ale trik kterým lze jídlo udržet déle čerstvé
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je dobré používat tablety do myčky na čištění dřezu?

Poté zazátkujte otvor a dejte do dřezu jednu nebo dvě tablety, napusťte teplou vodou a nechte působit nejlépe přes noc, ale minimálně několik hodin. V noci dřez nepoužíváme, a proto je to nejlepší doba na čištění. Ráno pak vodu vypusťte a otřete dřez měkkou houbičkou. A můžete ho zase začít používat.

Jestliže chcete mít dřez neustále čistý, je potřeba se denně věnovat jeho úklidu. Tato metoda je velmi jednoduchá, a proto ji můžete použít několikrát týdně. Ve dřezu byste neměli nechávat špinavé nádobí příliš dlouho. Dodržujte hygienu nejen v kuchyni, ale také v celé domácnosti. Jedině tak se nemusíte bát vařit nebo v místnostech pobývat. Na čištění můžete zkusit také jiné prostředky, které jsou účinné.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/uses-for-dishwasher-tablets-23004450