Problémy se spánkem vedou ještě k horším potížím. Prášky přitom nejsou jedinou možností

Lidé, kteří trpí těžkou nespavostí, mají naběhnuto k vyššímu riziku vzniku nemocí nebo chronických bolestí. Pokuste se s nespavostí něco dělat dříve, než bude pozdě.

Máte problémy se spánkem? Pak pro vás máme dost špatnou zprávu. Patříte mezi lidi, kterým hrozí do budoucna problémy se zdravím. Ať už se jedná o problémy se soustředěním nebo únavou v tom lepší případě, nebo zvýšené riziko srdečních chorob, respiračních onemocnění nebo hypertenze v tom těžším případě. Tak či tak bychom se měli soustředit na to, abychom tento problém neměli. Navíc je dokázáno, že lidé s narušením spánku velmi často souběžně trpí depresemi a naopak.

Mohlo by vás zajímat:  10 kroků, jak se z neznámého člověka stát hvězdou sociálních sítí

Léky na nespavost jsou řešení, ale…

S nespavostí vám samozřejmě mohou pomoci prášky, jenže to není jednak nejvhodnější řešení a hlavně to nejde praktikovat dlouhodobě. Lékař vám může udělat individuální plán, který bude obsahovat i medikaci, jenže tohle není řešení donekonečna. Jednak na některých těchto lécích může vzniknout závislost, anebo naopak přestanou být účinné a to by mohlo znamenat, že své problémy se spánkem ještě zhoršíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Navštivte odborníka na spánek

Odborníci na duševní zdraví doporučují návštěvu specialisty na spánek. Existuje takzvaná kognitivně behaviorální terapie nespavosti, která zahrnuje léčbu bez léků. Naučí vás zde techniky k navození spánku a je vhodné tuto terapii vyzkoušet dříve, než se vrhnete na prášky. Jednak tímhle nemáte co zkazit a jednak se o vás bude starat opravdový odborník, který se spánkem zabývá. Dle studií se takto dokáže pomoci téměř polovině pacientů, kteří pomoc vyhledají.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro výběr sportovního vybavení do chladných podzimních dnů

Jestli už s depresí nebo nespavostí bojujete, pak je vhodné se co nejrychleji poradit s lékařem, který vám vypracuje plán léčby, který pro vás bude nejvhodnější. Rozhodně se nepokoušejte řešit vše na vlastní pěst pochybnými přípravky. Mohlo by se stát, že svůj stav výrazně zhoršíte.

Zdroj: https://www.onemedical.com/blog/get-well/how-to-relieve-insomnia-without-medication-part-1/