Využít volných míst v první třídě nemůže každý. Přesednutí může skončit i zatčením

Plánujete dovolenou, brouzdáte internetem a najdete destinaci, kde chcete trávit svou dovolenou. Letenky můžete zakoupit ve třech třídách:

  • economy,
  • business,
  • first class.

Zarezervujete hotel a letenky do základní ekonomické třídy. Při nástupu ale zjistíte, že všechna místa jsou mizerná. Náhle zbystříte a zpozorujete volná lepší místa, která se nachází v první nebo business třídě. V hlavě se vám bude honit myšlenka, proč si nesednout právě tam, když jsou neobsazena.

Rozdíl

Zakoupením letenky do ekonomické třídy se zavazujete k běžnému komfortu. Nemáte nárok na žádné lepší místo, protože není součástí vámi zakoupené letenky a tarifu. Tato místa zůstávají volná, aby nevznikla nevyrovnanost.

Z pohledu leteckých společností jde o podvod a krádež. Nemůžete přece využít místo, které je dražší a lepší, než jste si zakoupili. Navíc proč byste právě vy a ne někdo jiný měl sedět právě tam.

Mohlo by vás zajímat:  Skákání do vody a jiné aktivity během léta vyžadují dostatek opatrnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Následky

I když se vám podaří ve výsledku obsadit lepší místa, tak si nemyslete, že máte vyhráno. Obsluha letadla má velice dobrý přehled o tom, kdo se má nacházet na prémiových místech. Dříve nebo později letuška výslovně vyzve všechny podvodníky, aby opustili dané místo.

Letecké společnosti nemusí mít dodatky ve smlouvě pravidla o přepravě, ale existuje mnoho příběhů cestujících, kteří se pokusili zpříjemnit si let. Výsledkem bylo požádání o zaplacení rozdílové částky, nebo dokonce zatčení. Na jednom fóru bylo dokonce napsané, že jeden cestující byl svědkem zatčení osoby, která se krátce po přistání připlížila na sedadlo první třídy.

Prevence a výsledek

Ve výsledku nikdo nestojí o problémy. Není potřeba porušovat zákony a podvádět. Můžete to zkusit tak, že se zeptáte letušky, zda je možnost obsadit dané místo, i když šance bude mizivá. Každopádně tímto lidským způsobem ušetříte komplikace nejen sobě, ale i ostatním a obsluze. Zkrátka si položte otázku, proč byste měl být zvýhodňován vy na úkor ostatních?

Zdroj: https://lifehacker.com/why-you-cant-sit-in-first-class-even-when-its-empty-1840773129