Pravidelné čištění prodlouží notebooku život. Péče o monitor je snadná, stačí použít dvě věci

Notebook už je nedílnou součástí domácností a kanceláří. Trávíme na něm spoustu času. Nabízí totiž spoustu využití, jako je:

  • práce,
  • studium,
  • hraní,
  • sledování přenosů, filmů či seriálů.

Tím, jak je zařízení hojně používané, je náchylné na nečistoty. Nejvíce zranitelnou částí notebooku je displej. Na klávesnici se zase nachází nejvíce bakterií, včetně myši, pokud ji k němu máte připojenou. To vše je potřeba čistit pravidelně. Zjistěte s námi, jak správně se starat o notebook a monitor.

Základy čištění notebooku

Než si pořídíme notebook, tak jej porovnáváme s ostatními na různých internetových obchodech nebo Heuréce. Jakmile máme vybráno a už jej máme ve svých rukou, je důležitá i péče o něj samotný. Pravidelná údržba, respektive čištění zabere jen pár minut. Pravidelné odstraňování prachu a jiných nečistot prodlužuje životnost elektronického zařízení. Před jakýmkoliv čištěním se ujistěte, že máte zařízení vypnuté a odpojené od zdroje elektrického napětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit obrazovku?

Nejideálnějším řešením je použití měkkého hadříkumikrovlákna. Jakékoliv jiné varianty ani papírové utěrky či toaletní papír nejsou vhodnými kandidáty. Co se týče prostředků, měli bychom se vyvarovat čisticích prostředků obsahujících alkohol, aceton a čpavek. V obchodech s elektronikou najdete určitě různé čisticí sady určené pro čištění obrazovek, ale bohatě postačí i domácí metoda s použitím pár kapek vody. Pokud displej neobsahuje žádné mastnoty, stačí jej přejet hadříkem z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  V přírodě jsou užiteční, pro zahradu znamenají pohromu. Vyžeňte mravence přírodními prostředky

Aplikujte na hadr, nikoli na zařízení

Začněte tím, že přikryjete klávesnici. Ať už zvolíte jakýkoliv čisticí prostředek, je potřeba jej nanést na hadřík, rozhodně ne přímo na displej. Kapalina by se totiž mohla dostat na spodní panel a zničit elektroniku.

Navlhčeným hadříkem z mikrovlákna krouživými pohyby umývejte displej. Hadřík by neměl škrábat, aby nepoškodil obraz. K odstranění nečistot v rozích použijte vatové tyčinky.

Zdroj: https://www.popsci.com/diy/best-way-clean-laptop-screen/