Prášky na nespavost nejsou potřeba. Dobrý spánek přinesou techniky, které zklidní tělo i mysl

Kvalitní spánek je pro náš život nesmírně důležitý. Jenže spousta lidí má se spánkem problémy a důvodů je nespočet. Díky dobrému spánku si budujeme lepší imunitu proti infekcím nebo srdečním chorobám. Zbavíme se také díky němu vyčerpání nebo bolestí, a dokonce se objevují vědecké studie, podle kterých je kvalitní spánek důležitou prevencí před nemocemi jako Alzheimerova choroba nebo demence. Pokud vás tedy zajímá, jak hlubokého spánku dosáhnout, pokračujte s námi.

Dejte si před spaním sprchu

Sprcha na konci dne funguje výborně pro psychické zklidnění. Cítíme se pak čistě a pohodlně a zlepší se nám nálada. Pokud je to tedy možné, pak tuto činnost dělejte jako jednu z posledních v daný den.

Na nic už nemyslete

Pokud už to není potřeba, pak úplně vypněte. Přestaňte přemýšlet nad zbytečnostmi a nechte to zase na další den. Soustřeďte se na to, že vaše nejvyšší priorita je nyní spánek. Vypněte telefon, hodinky, počítač a vše, co by vás mohlo rušit, nebo alespoň vypněte zvuky, aby vás nerušily.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli nezdravým návykům stárne tělo mnohem rychleji. Roli hraje ústní hygiena i mezilidské vztahy
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste praktikovat uklidňující cvičení

Existuje hned několik relaxačních cviků, které můžete svému tělu před spaním dopřát. Například si můžete protáhnout páteř tím, že vytáhnete paže nad hlavu. Jemně přitom otáčejte pánví a vytrvejte alespoň tři minuty. Jakmile dokončíte tento cvik, dejte si ještě jeden. Po dobu dalších tří minut jemně otevírejte a zavírejte čelist. Tím uvolníte napětí a bude se vám snadněji usínat.

Zhluboka dýchejte

Dýchejte kontrolovaně a pomalu. Pořádně zhluboka a soustřeďte se pouze na to. Tím snížíte frekvenci tepu a rovněž množství stresových hormonů. Věnujte prostě veškerou pozornost tomu, abyste klidně dýchali, a pracujte na tom alespoň pět minut. Vaše tělo bude perfektně klidné a hlubokému spánku už nebude nic překážet.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/16-ways-get-better-night-s-sleep-without-popping-pill-ncna756311