Podle těchto znaků poznáte, že máte příliš sladký život. Tloustnutí není jediný problém cukru

Tělo dá vždy najevo, pokud máme něčeho nedostatek nebo naopak přebytek. I pokud si myslíme, že máme vše pod kontrolou, můžeme se mýlit. V článku zjistíte, jaké jsou příznaky, pokud to přeháníte s konzumací cukru nebo potravin s obsahem cukru.

Cukru se přezdívá bílá smrt. Jenomže to neznamená, že je potřeba ho vysadit úplně. Cukr je totiž zdroj energie. Důležité je to mít na paměti a vybírat si cukry, které mají pro nás přínos a nejsou zbytečné. Takové se nachází například:

  • v ovoci,
  • v mléčných výrobcích.
Mohlo by vás zajímat:  Pořádný steak málokterý chlap odmítne. Lékaři by ho ale nejraději zakázali

A naopak ty škodlivé a zbytečné se nachází ve zpracovaných produktech.

Zvýšená chuť k jídlu

Nadměrná konzumace cukru vede ke zvýšené touze po jídle. Energie obsažená v cukrech se rychle spálí a nutí nás k opětovnému pozření dalšího jídla, a zvyšuje tím tak přibírání na váze. Cukr je přítomen téměř ve všem. Konzumací cukru tělo uvolňuje serotonin (hormon štěstí), to může vést k neustálé touze po další dávce.

Častou konzumací cukrů si zaděláte na problém i v dutině ústní. Zvyšuje se tím riziko zubního kazu.

Mohlo by vás zajímat:  Červené víno zdraví neprospívá, i jedna sklenka má na organismus negativní vliv
Zdroj obrázku: Freepik

Únava a deficit energie

Ačkoliv se může zdát, že konzumací cukru nabydeme dostatek energie, tak toto tvrzení není až tak pravdivé. Krátkodobě sice nabudí tělo větším množství energie, ale ve výsledku tělo o to více unaví a pocítíte ospalost. Dalším problémem může být nekvalitní spánek. Přebytek cukru v našem jídelníčku může vést k nočnímu mlsání, které vede k horšímu a kratšímu spánku.

Nadbytek cukru může způsobit hormonální poruchy, které vedou ke zhoršení stavu pleti.

Zdravotní problémy

Přílišným množstvím cukru si zaděláváte na vysoký krevní tlak. Vysoká hladina glukózy vede k ukládání cholesterolu na stěnách cév. To vše může vést až k rozvoji cukrovky II. typu.

Mohlo by vás zajímat:  Semena a slupky z dýně nepatří do koše. Sirup ze zbytků nastartuje imunitu i hubnutí

Míváte výkyvy nálad nebo úzkosti? Také to může být příčina nadměrné hladiny cukru. Nadbytek cukru pomáhá k rozvoji Alzheimerovy choroby, nebo dokonce zesiluje příznaky schizofrenie.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/potential-signs-youre-eating-too-much-sugar/