Pocit studených a těžkých nohou ukazuje na vysokou hladinu cholesterolu. Navštivte lékaře co nejdříve

Máte pocit, že máte problém s hladinou cholesterolu? Nejsnadnějším a nejefektivnějším způsobem, jak zjistit stav cholesterolu, je krevní test. Zpozorovat ho můžete i varovnými signály, které vydává vaše tělo, jestliže už ho máte příliš. Co je cholesterol a čemu je potřeba se vyhnout? To vše se dozvíte v článku, nezapomeňte však, že se jedná o velice nepříjemnou záležitost a potencionální nebezpečí, které může skončit velmi špatně.

Cholesterol

Cholesterol je látka podobná tuku, která se nachází ve všech buňkách v našem těle. Pomáhá tvořit ochranný obal okolo buněk – membránu. V případě přebytku cholesterolu se jedná o zákeřného protivníka. Tělo vysílá signály, až když přebývá. Tento přebytek se hromadí ve stěnách tepen a vytváří tzv. aterosklerotický plát, což vede ke ztuhnutí a zúžení cév. Tato cesta může způsobit i infarkt.

Mohlo by vás zajímat:  Chůze s kuřími oky je hotové utrpení. Přitom jim lze úplně jednoduše předejít

Příznaky rozpoznáme sledováním vlastních nohou. Nejčastějším příznakem přebytečného množství cholesterolu bývá:

  • bolest,
  • nepohodlí,
  • těžkost v dolních končetinách.

Vše je způsobeno abnormálním průtokem krve způsobeným ucpanými tepnami.

Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky

Nadměrné množství cholesterolu můžete poznat i tak, že způsobuje problémy se šlachami. Konkrétně Achillova šlacha bývá často postižena a oslabena. Noční křeče vystřelující do chodidel a nohou mohou značit arteriální onemocnění, nejčastěji způsobené aterosklerózou. Těžké rány se mohou objevovat po celém těle, ale u onemocnění tepen je lze pozorovat na nohou.

Mohlo by vás zajímat:  Na klíšťata jde jednoduše vyzrát. Stačí se obklopit vůní, kterou nesnesou

Dalším příznakem vysokého cholesterolu může být lesklá, napjatá kůže na chodidlech a nohou, která má bledý odstín z důvodu špatného prokrvení. Míváte velmi špatně prokrvené, až ledové nohy? Další známka výskytu vysokého cholesterolu. Existuje i spojitost, co se týče nehtů. Pomalejší růst a silnější vrstva nehtů signalizuje rovněž přítomnost většího množství cholesterolu.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/health/1633940/high-cholesterol-symptoms-mild-leg-pain-foods