Plavky do sauny nepatří. Umělá látka pokožku dráždí a brání účinnému uvolňování toxinů

Odborníci nedoporučují návštěvu sauny v plavkách. Ukazuje se, že pobyt v sauně v plavkách může mít fatální následky na zdraví a jednoznačně ovlivňuje i účinky sauny na organismus.

Plavky a sauna

Plavky vyrobené z umělých materiálů jsou určeny ke koupání v různých vodách. Při příliš vysoké teplotě (například té, která převládá v mnoha saunách, zejména v suchých) se voda a pot z materiálů začínají odpařovat. Pokud uživatel sauny byl dříve v bazénu, budou muset všichni ostatní v sauně vdechovat nejen jeho nečistoty, ale také chlór. zdroj

Mohlo by vás zajímat:  Negativní emoce podporují stárnutí mozku. Rychlé přepnutí do lepší nálady může předcházet i Alzheimerově chorobě

Vysoká teplota může navíc způsobit pod umělou tkaninou bolestivé podráždění, a dokonce i popáleniny. U sauny v plavkách materiál blokuje uvolňování toxinů. To znamená, že působí proti tomu, na co je sauna hlavně zaměřena. Často se stává, že před a po použití sauny skočíte do bazénu nebo vířivky. Kromě toho, že lidé, kteří zůstávají v místnosti s vysokou teplotou, musí současně dýchat chlórové páry a kožní nečistoty, navíc s nimi přicházejí do styku během koupání.

Zdroj obrázku: Freepik

V čem navštěvovat saunu

I když doporučení říkají, že nejzdravější je sauna nahá, mnoho lidí tomu odporuje. Chcete-li používat tuto formu relaxace a nechcete vstoupit do sauny nazí, existuje několik alternativ a způsobů, jak zakrýt své tělo. Můžete si například pořídit speciální stojan nebo saunový ručník. Jsou vyrobeny ze speciální bavlny, která je naprosto bezpečná.

Mohlo by vás zajímat:  Při bouřce je důležité domácí spotřebiče chránit vypojením z elektrické sítě

Může to být například sada dvou ručníků – jedna na zakrytí těla a druhá na sedátko. Nejběžnější bavlněná osuška bude fungovat i v sauně – je důležité, aby materiál „dýchal“. Nestojí však za to mít ručník příliš těsně na těle, protože zablokuje přívod vzduchu do pokožky a zastaví vylučování potu.

Zdroj: https://homesaunaheaven.com/what-wear-in-sauna