Šedivění vlasů lze oddálit zdravým životním stylem a pestrým jídelníčkem

I když se první šedé prameny mohou objevit u velmi mladých lidí, obvykle se na ně díváme jako na jeden z prvních příznaků stárnutí. Kadeřnické ošetření může šedé vlasy zakrýt nebo můžeme chodit pyšně dál s přirozenou barvou vlasů. Mnoho lidí se však ptá, zda lze tento proces zastavit, nebo alespoň zpomalit. Odpověď se dozvíte v dnešním článku.

Oddálení šedivění

Časné šedivění začíná často kvůli genetickým příčinám. V této situaci můžeme udělat jen málo pro zastavení tohoto procesu, ale můžeme podniknout kroky, abychom jej alespoň nezrychlili. Pak můžeme šedivění vlasů oddálit. Environmentální faktory také ovlivňují tento proces. Stres, špatná strava, UV záření mohou šedivění urychlit, lze je ale eliminovat. Tady máme mnohem větší pole, které můžeme ovlivnit.

Mohlo by vás zajímat:  Stres může být prospěšný. Ten dlouhodobý ale znamená problém, který dokáže člověka i zničit

Je třeba si uvědomit, že šedivění není nemoc (ačkoli některé nemoci přispívají k předčasnému šedivění) a žádným způsobem neohrožují naše zdraví a život. Je to naprosto přirozený proces, který se vyskytuje u většiny lidí. Pro některé z nich je to estetický problém. V takové situaci můžete jen zakrýt šedé vlasy pomocí barev. Je však možný i jiný přístup. Mnoho lidí hrdě nosí šedé prameny, myslí si, že jim dodávají kouzlo a jsou módní (stříbrné vlasy jsou skutečně v trendech na několik let).

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé vlasy se neobejdou bez pravidelné péče
Zdroj obrázku: Freepik

Snižte stres

Silný a dlouhodobý stres dokáže šedivění urychlit. Je proto dobré uvědomit si, že existují způsoby, jak můžete stres snížit. Zkuste například dýchací a strečinková cvičení, pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravý životní styl, dobrý spánek a stravu bohatou na hořčík. Pozoruhodná je skutečnost, že spánková deprivace může vést k předčasnému šedivění.

To, co dodáváme svému tělu, ovlivňuje téměř všechny procesy, které v něm probíhají, včetně stavu vlasů. Chcete-li oddálit šedivění vlasů, vyplatí se postarat se o vyváženou a rozmanitou stravu se zvláštním důrazem na ty živiny, které přímo ovlivňují pigmentaci vlasů. Pečujte hlavně o doplnění mědi. Měď je stopový prvek, který se podílí na výrobě melaninu, pigmentu zodpovědného za barvu pleti a barvu vlasů.

Zdroj: https://www.mdhair.co/article/premature-hair-graying