PET lahev najde praktické využití při pěstování rostlin

Využití PET lahví v zahradě není jen ekologickým krokem, ale také kreativním způsobem, jak snížit odpad a vytvořit praktické a estetické prvky v zahradě. S nápady na samožavlažovací systémy, vertikální záhony, ochranu rostlin a recyklovaná označení můžete přispět k udržitelnějšímu a zároveň krásnému prostředí ve vaší zahradě.

Samozavlažovací systém pro květiny

Staré PET lahve lze vynikajícím způsobem využít pro vytvoření jednoduchého samožavlažovacího systému pro květiny. Jednoduše odstřihněte spodní část lahve, víčko se závitem umístěte dnem vzhůru do půdy, a ponechte otevřený hrdlo na zalévání. Tímto způsobem se voda postupně uvolňuje podle potřeby, udržující optimální vlhkost pro rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Dalmatská chryzantéma přirozeně odpuzuje komáry a klíšťata

Vertikální záhon nebo bylinková stěna

PET lahve lze využít k vytvoření vertikálního záhonu nebo bylinkové stěny. Prostřednictvím odstřižených lahviček vytvořte jednoduché nádoby na bylinky nebo menší rostliny a připevněte je ke stěně nebo plotu. Tato kreativní a udržitelná alternativa nejen šetří prostor, ale také dodává zahradě estetický prvek. Velkou výhodou je také fakt, že budete mít bylinky k dispozici vždy, když je budete potřebovat k vaření.

Top View Plastic Bottles Arrangement
Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana mladých rostlin

Zahradníky může potěšit využití PET lahví k ochraně mladých rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Ořízněte vrchní části lahve a vytvořte kryty na ochranu sazenic před mrazem nebo náhlým deštěm. Tato jednoduchá opatření mohou mladým rostlinkám poskytnout příjemné prostředí pro zdravý růst.

Mohlo by vás zajímat:  Malý, ale zákeřný. Hraboš za sebou zanechá pořádnou spoušť, pomoc je ale na dosah

Recyklované označení rostlin

PET lahve lze také využít k označení rostlin. Přiřízněte lahve na obdélníkové nebo štítkové tvary a použijte je k vytvoření recyklovaných štítků pro vaše rostliny. Napište název rostliny a další důležité informace. Tato metoda nejenom pomáhá v organizaci zahrady, ale také přispívá k udržitelnému přístupu k označování rostlin.

Zdroj: https://blog.firsttunnels.co.uk/planting-in-plastic-bottles/