Kanadští vědci varují před následky marihuany. Dle provedené studie škodí stejně jako cigarety

Užívání marihuany, která se stále více používá k léčebným účelům, bylo legalizováno pro rekreační účely v rostoucím počtu zemí. Podle několika nových studií však může být stejně škodlivá jako kouření tabáku.

Vědci bijí na poplach

Alarmující závěry přinesla mimo jiné studie, která se nedávno uskutečnila v Kanadě, kde je povoleno rekreační užívání marihuany. Vědci zjistili, že lidé, kteří ji pravidelně užívají, mohou mít zvýšený krevní tlak a srdeční rytmus, podobně jako je tomu v případě kuřáků. Když se tabákový průmysl vyvinul, nevěděli jsme, jaké škody kouření způsobí. Teprve když se stalo běžným, začali jsme vidět zdravotní následky a snažili jsme se je omezit.

Mohlo by vás zajímat:  5 důvodů, proč vypnout facebook a vyrazit ven: detox od sociálních sítí prospěje nejen psychice

Bohužel předtím, než se to stalo, zemřely miliony lidí na následky užívání tabáku. „S marihuanou to vypadá podobně. Znepokojuje nás to, co vidíme, a chtěli bychom, aby se znovu uložila přísnější omezení. Mnoho lidí v USA netuší, že marihuana je škodlivá, ale je to zjevné,“ vysvětluje lékař.

Zdroj obrázku: Freepik

Mladí lidé s problémy

Pokud jde o riziko srdečních chorob, konopí lze považovat za „nový tabák“‘. Jsou psychotropním činitelem, který ovlivňuje nejen mozek, ale také celý nervový systém, takže to, co pozorujeme v těchto studiích, se zdá být rozumné. Dodal také, že vzhledem ke skutečnosti, že na mnoha místech světa je užívání marihuany nezákonné a na jiných bylo nedávno legalizováno, údaje o jeho vlivu na kardiovaskulární systém jsou neúplné a náhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Lék na Alzheimerovu chorobu dosud chybí, správný koníček ale riziko onemocnění sníží

Je proto důležité nebrat výsledek jednoho výzkumu zcela vážně. Výsledky výzkumů bývají neúplné a hlavně v dnešním světě je naše zdraví ovlivněno mnoha horšími faktory. Lidské tělo, oběhový systém a kardiovaskulární systém a také naše plíce jsou každý den poškozovány zhoršujícím se stavem ovzduší. Také kvalita potravin neustále klesá, což má na naše zdraví mnohem drtivější dopad než občasné užívání marihuany.

Zdroje:
https://bmjopenrespres.bmj.com/content/9/1/e001216
https://www.thegrowthop.com/cannabis-health/canadian-study-claims-smoking-weed-more-harmful-than-tobacco