Ovesné vločky k snídani nastartují organismus, zasytí a dodají energii na celý den

Jednou z nejzdravějších snídaní jsou ovesné vločky. Obsahují totiž živinyvitamíny, které náš organismus silně potřebuje. Ovesné vločky nejsou pouze zdravé, ale jsou i velmi chutné. Skvěle se dají kombinovatčerstvým ovocem. Pravidelná konzumace ovesné kaše má blahodárný vliv na náš organismus.

Máte otázku, které vločky jsou zdravé? Existují 3 druhy dostupné na trhu. Ať už si vybereme jakýkoliv, všechny obsahují mnoho prospěšných živin. Jsou zdrojem vitamínů a minerálů nezbytných pro správné fungování organismu. Ovesné vločky můžeme připravit na mnoho způsobů, ale nejchutnější jsou v létě v kombinaci společně s ovocem (malinami, jahodami a borůvkami). Kaši můžeme obohatit kořením, jako je skořice či kardamom.

Nutriční vlastnosti

Tělu dodáváme nezbytné prvky – železo, vápník, hořčík, zinek, selen, draslík, fosfor a měď. Ovesné vločky obsahují dále nenasycené mastné kyseliny (kyselinu olejovou, a-linolenovou, linolovou), vitamíny skupiny B, C, a E, antioxidanty, včetně tokotrieonolů, fenolových kyselin a kyseliny fytové.

Vyznačují se velkým obsahem vlákniny, která urychluje metabolismuszlepšuje trávicí procesy. Vláknina ovlivňuje správné vylučování šťáv v žaludku, poskytuje dlouhotrvající pocit sytosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak působí na tělo?

Výživoví poradci doporučují konzumaci vloček každý den. Ptáte se proč? Živiny obsažené ve vločkách působí blahodárně na náš organismus a ovlivňují práci mnoha systémů (od oběhového až po nervový).

A jaké mají účinky pro náš organismus?

  • Zpomalují proces stárnutí organismu.
  • Snižují krevní tlak.
  • Zlepšují fyzickou kondici a psychiku.
  • Snižují hladinu cholesterolu.
  • Snižují riziko vzniku kolorektálního karcinomu.
  • Stabilizují hladinu cukru v krvi.
  • Zlepšují trávení.

Pokud jste nezařadili ovesné vločky do svého jídelníčku, pak byste to měli ještě dnes napravit. Náš článek vás určitě přesvědčí.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/health/article-3820044/Revealed-5-reasons-makes-porridge-healthiest-breakfast-option.html