Vasektomie je skvělou alternativou k běžné antikoncepci. V mnohém dokonce prospěje

Informací a propagace ohledně mužské antikoncepce – vasektomie – zatím moc není. Dle určitých zkušeností mužů, již zákrok podstoupili, nemá tento zákrok žádné vedlejší účinky na funkci či náladu, jak tomu bývá u žen s antikoncepcí. Žádná ztráta sexuální zdatnosti či apetitu, zákrok trvá zhruba 15–20 minut. Zákrok je bezbolestný a zcela bezpečný, po úkonu se můžete vrátit ke každodenním činnostem. Po osmi týdnech je potřeba dostavit se na test přítomnosti spermatu ve spouštěči, pokud je pozitivní, tak je zákrok považován za úspěšný.

Mohlo by vás zajímat:  Blízkost a intimita jsou základem spokojeného manželství

Pro bezstarostný život

Předem je důležité napsat, že se jedná čistě o svobodné rozhodnutí. Kdo se tak rozhodne, neměl by být terčem nenávisti nebo posměchu. Navíc v dnešní době už jde sterilizace přerušit a navrátit tak možnost plodnosti.

Ženská antikoncepce je omezená. Ženy nemají žádnou alternativu podobné mužské vasektomii. Vedlejší účinků antikoncepce je nespočet. Od výkyv nálad, vedlejších hormonální účinků až po další spoustu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod

Muži, kteří se rozhodnou pro tento zákrok, mají různou motivaci. Někteří se k tomu odhodlají, jelikož netouží po dítěti. Dále také, aby ulevili partnerkám. Vasektomie patří k nejspolehlivější antikoncepci s 99% jistotou, že partnerka neotěhotní.

Mohlo by vás zajímat:  Vztahy dnes čelí mnoha výzvám. Rozvod tak už není nic výjimečného

O co se vlastně jedná? Jedná se o průsečík chámovodu a samotný zákrok patří do mikrochirurgie. Po provedení zákroku je dráha spermií přerušena, takže se nemají z varlat, jak dostat. Nemějte strach, v místě výkonu je provedena anestezie, a tím pádem ani není bolestivý. Chirurg umístí klipy na chámovod, přeřízne ho a poté uzavře cévy. Jedinou stopou zůstane malá ranka.

Jaká jsou možná pozitiva?

Na rozdíl od podobného zákroku u žen (salpingotomie) má tyto vlastnosti:

  • lepší zdraví muže i partnerky,
  • méně stresu,
  • lepší zdraví drahé polovičky.
Mohlo by vás zajímat:  Zdravotní problémy a duševní nepohoda mohou narušit stabilitu vztahu

Jakým způsobem zlepšuje zdraví? Především tak, že partnerka nebude muset brát hormonální antikoncepci. Zlepšuje a utužuje vztah.

Zdroj: https://www.plannedparenthood.org/learn/birth-control/vasectomy/what-are-benefits-vasectomy