Obyčejné věci dokážou změnit život k lepšímu. Sáček, magnet či sponka získají nové využití

Vyzkoušeli jste někdy něco zvláštního? Například využít zubní pastu na čištění světlometů u auta? Jestli ještě ne, věřte, že to opravdu funguje. A není to jediná vychytávka, která se dá použít. Věci, které používáte každý den, se mohou hodit také na jiné účely. Možná ale vůbec netušíte, co máte doma a jak si danou věcí můžete pomoci v běžném životě.

Jaká jsou alternativní využití některých předmětů?

Věděli jste, jak jednoduše můžete například přepravovat obuv? Kvůli nečistotám, které může bota způsobit, je vhodné je zabalit do jednorázové čepice. Obuv se do nich krásně vejde, navíc si je můžete snadno zakoupit nebo využít ty, které dostanete k barvě na vlasy. Jsou lehké a skladné, takto zabalené boty pak můžete položit i na sedačku auta a nemusíte se bát, že se ušpiní. Ušetříte také místo, kromě čepic můžete použít také sáčky.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit lupů domácími prostředky?

Dalším předmětem, který usnadní život, je magnet. Do kuchyně nebo i koupelny si můžete pořídit magnetický proužek, na který se pak snadno přichytí předměty, které potřebujete mít denně po ruce. Zakoupíte ho v železářství a hodí se na všechno, co v sobě obsahuje magnet nebo co je kovové. Je to levné řešení, které může i dobře vypadat. Další vychytávkou je použití lžíce na otevření sklenice. Určitě jste si někdy chtěli dát naloženou okurku, ale nešlo vám otevřít víčko. Pomocí lžíce, kterou zasunete pod víko, ho pak snadno otevřete, protože se zpod něj dostane vzduch ven.

Mohlo by vás zajímat:  Krtci na zahradě: škůdce vyženou zvukové plašiče i určité vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční koule dejte do obalů od vajec

Zajímavou vychytávkou je pak skladování vánočních ozdob. Na ně můžete použít obaly od vajec. Stačí je tam jen vyskládat a máte po problému. Jestli nemůžete najít konec lepicí pásky, což také souvisí s Vánocemi, můžete na to použít kancelářskou sponku, kterou si označíte konec pásky, a příště už ho nebudete hledat.

Jestli nevíte, jak skladovat potravinové konzervy, prozradíme vám jeden trik. Budete k němu potřebovat pouze jeden papírový stojánek – ušetří nejen spoustu místa, ale také nervů při skládaní konzerv. Máte doma tupé nůžky a nechce se vám investovat do nových? Můžete si poradit pomocí alobalu. Ten několikrát přehněte a poté ho nastříhejte nůžkami – tím se snadno nabrousí.

Zdroj: https://www.realsimple.com/work-life/101-new-uses-for-everyday-things