Obličej všechno prozradí. Projeví se na něm prohýřená noc i nepříjemné onemocnění

Na obličeji toho uvidíte mnoho. Nespali jste? Jste po prohýřené noci? Všechno se v obličeji projeví. Máte pupínky, kruhy pod očima, pigmentové skvrny nebo vás trápí vrásky? Všechny tyto příznaky vypovídají o tom, jaká nemoc s vámi soupeří. Může za to nejen nedostatek spánku, ale také nekvalitní strava, ke které se uchylujeme, protože nestíháme vařit nebo si připravit zdravou svačinu.

Jak poznat, že máte alergii na lepek nebo cukr?

Některé problémy bohužel nezamaskujete. Je proto vhodné změnit životní styl, zařadit do jídelníčku zdravé potraviny a k tomu přidat i pravidelný pohyb. Nezapomínejte ani na hydrataci, která velmi prospívá nejen pokožce, ale také vnitřním orgánům. Podle obličeje pak poznáte, jestli zrovna bojujete s alergií nebo jinými problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Potraviny s vysokým glykemickým indexem vedou ke kolísání hladiny cukru v krvi

Zdraví se totiž podepisuje právě do tváří a obličeje, proto je na první pohled patrné, jestli vás něco trápí. Je nutné pečovat nejen o pleť, ale také o vlasy nebo nehty. V některých případech bude nutné se vzdát cukru, mléčných výrobků nebo alkoholu. Problémy, jako jsou otoky obličeje, pupínky nebo vrásky, jsou snadno vyřešitelné.

Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky budou velmi podobné

Vrásky pod očima nebo drobné tečky po celém obličeji mohou znamenat, že máte problémy s cukrem. Jestliže máte diagnostikovanou cukrovku, měli byste se sladkému vyhýbat co nejvíce. Sladkosti, sušenky nebo i výrobky, jako je rýže nebo mouka, mohou způsobit problémy nejen s trávením, ale také s obličejem. Objeví se vrásky, ale také skvrny na obličeji.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřínová mast je zázrak na bolavé klouby i poškozenou pokožku. Během zimy ji ocení každý

Při intoleranci na mléčné výrobky se objeví otoky kolem očí, ale také váčky pod očima. Kravské mléko navíc obsahuje chemické látky, které nejsou pro lidské zdraví vůbec vhodné. Proto byste měli mléko vyřadit. U intolerance na lepek bude patrná červená tvář nebo se objeví skvrny na bradě. Alkoholický obličej zase poznáte podle zarudlých očí nebo dehydratované tváře.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/ss/slideshow-face-your-health