Okolo banánů se stále vedou vášnivé debaty. Objevit pod slupkou malého pavouka nikdo nechce

Máte u banánů černou špičku? Jíte ji, nebo si ji raději odříznete? Mezi odborníky, milovníky banánů a konzumenty banánů už mnoho let probíhají diskuze, jestli je vhodné špičku banánu vůbec jíst. Co se skrývá v banánové špičce a je pravda, že bychom ji neměli jíst, protože v ní můžeme najít malé hady nebo pavouky?

Můžete ve špičce objevit červy?

Banány patří mezi nejoblíbenější ovoce po celém světě, a proto jsou diskuze kolem nich velmi vášnivé. Jedni tvrdí, že by špičku nikdy nesnědli, ale druzí si myslí, že v nich není nic nebezpečného a normálně jedí celý banán. Kde je ale pravda? Měli jste někdy v černé špičce banánů červa nebo podobnou havěť? Pokud se rozhodnete, že budete černou špičku jíst, rozhodně si tím neuškodíte.

Mohlo by vás zajímat:  Co kočka, to jiný páníček. Zjistěte, do které skupiny chovatelů koček patříte

Musíte ale dodržet zásady hygieny, bez kterých by to nefungovalo. I když má banán tvrdou slupku, pod kterou se skrývá samotné ovoce, musíte si banán velmi často umýt, stejně tak jako své ruce. Jedině to je zárukou toho, že budete mít banán čistý a hlavně zbavený všech látek, které se na něj během pěstování a importu do obchodů dostaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Je možné, že se v banánu objeví pavouk?

Někteří si dokonce myslí, že ve špičce banánu mohou najít malého hada, nebo dokonce pavouka. Nejblíže jsou ale ti, co si myslí, že se v banánu ukrývá prvok, protože bakterie a viry se pod slupku mohou dostat mnohem snadněji. Proto je nutné dbát na hygienu, navíc k nám banány cestují z velké dálky, během které se do nich může dostat kde co.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené doplňky stravy mohou seniorům ublížit. Ne pro každého jsou ženšen nebo ginkgo biloba vhodné

Vybírejte si proto takové banány, které jsou ještě nezralé, a doma je nechte dojít. Zajistíte si tak nejen skvělou chuť tohoto ovoce, ale také další věci. Nebudete se muset obávat, že z banánu na vás vyskočí pavouk nebo malý had, a také budete mít jistotu, že jste koupili kvalitní potravinu. Infekce nebo jiných nemocí se v tomto případě bát nemusíte. Už malým dětem se ale často říká, že špička banánu se nejí, a raději si ji nechají odříznout nebo sníst rodiči.

Zdroj: https://www.eatthis.com/youre-eating-bananas-wrong-heres-the-right-way/