Oblíbená poloha spánku patří k těm nejhorším. Trpí páteř i orgány, dokonce ničí zrak

Spánek je nedílnou součástí našeho života. Během života prospíme jednu třetinu času. Usínáme v různých polohách. Mezi ně patří spaní na boku, na zádech anebo právě na břiše. Spaní na břiše patří k velice oblíbeným, i když ne úplně nejzdravějším variantám. Tato poloha totiž může mít negativní vliv na páteř a jiné části těla. Jedinou výhodou této polohy je, že pomáhá proti chrápání.

Bolesti zad a chronické bolesti hlavy často souvisí s polohou při spánku. Usnutím na břiše si vybíráme nejhorší možný scénář pro naši páteř a celé tělo. Pokud jednou za čas usneme v této poloze, nic tak hrozného se neděje, ale mějte na paměti následující informace, které se týkají možných zdravotních dopadů.

Mohlo by vás zajímat:  Každý rok zatěžují tuny odpadu naši planetu. Recyklace přírodě uleví a je snadná

Nevýhody spánku na břiše

Spaní na břiše se může ze začátku jevit jako velice příjemná poloha, ale postupně mohou nastat potíže s páteří. Dále se mohou objevit problémy s oblastí krku, který ztuhne, nebo chronickou bolestí zad. Spánek na břiše má negativní dopad na hrudní, bederní a krční páteř. Proto doporučujeme zvolit jinou polohu.

Zdroj obrázku: Freepik

Během spánku často otáčíme obličej ze strany na stranu, čímž tlačíme tepny ke krku, a to může narušit přívod krve do mozku. Mohou se objevit potíže:

  • bolesti hlavy,
  • nevolnost,
  • zhoršení zraku.
Mohlo by vás zajímat:  Tři produkty, které vylepší každodenní péči o tělo

Nutno podotknout, že mohou trpět i kyčle, protože naše nohy nebudou v přirozené poloze. Kyčle patří k velice důležitým prvkům při chůzi. Jakékoliv rozladění může zapříčinit veliké nepříjemnosti a nepohodlí.

Dopady na organismus

Tato poloha má negativní dopad na náš trávicí či dýchací systém. Tím, že spíme na břiše, vyvíjíme tlak na vnitřní orgány. Kromě bolestí žaludku můžete pocítit problémy s refluxem. Vyvíjíme rovněž tlak na plíce (mělké dýchání, které snižuje přísun kyslíku do krve).

Mohlo by vás zajímat:  Dehydratace je pro tělo zátěž, nadbytek tekutin ale také. Hyperhydratace škodí především ledvinám

A aby toho nebylo málo, po probuzení se cítíme rozlámaní a cítíme bolest na různých místech těla a jsme víc unavení než odpočatí.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/back-side-stomach-sleep-position-best/