Léto už je sice pryč, kostky ledu ale ještě využijete. Trik se sušičkou překvapí

Kostky ledu rádi využíváme k ochlazení drinků. Často přijdou vhod i pro zmírnění otoků. Málokdo však ví, že mají i další využití, jako je třeba narovnání oblečení nebo koberce. Slyšeli jste už o přidání kostek do sušičky, aby se zabránilo zmačkání? Vše se dozvíte dále.

K čemu všemu používáme kostky ledu?

Teplé počasí vybízí k pořádání různých grilovaček, večírků nebo jen tak trávení času u bazénu či vody. S tím je spojený i pitný režim a nejvíce osvěžující bývají nápoje s kostkami ledu. Další využití kostek ledu je ke snížení otoků nebo modřin. Méně známé je použití pro odstranění záhybů na koberci nebo odstranění odolných skvrn. A slyšeli jste o přidání kostek ledu do sušičky? Pokud ne, budete překvapeni výsledkem.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zalévání je základem krásného trávníku po celé léto
Zdroj obrázku: Freepik

Použití kostek ledu pro narovnání prádla

Jakmile skončí cyklus v pračce, vložte prádlo do sušičky a poté do bubnu přidejte několik kostek ledu. Navolte program s nejvyšší teplotou a počkejte na konec programu. Co se děje uvnitř sušičky? Tající led produkuje páru, která narovnává pomačkané prádlo. Tento trik bude fungovat i při sušení ručníků či lůžkovin. Dbejte na to, aby buben nebyl zbytečně přeplněný, dosáhnete tak lepších výsledků.

Jak dále využít led?

Provádíte rekonstrukci bytu nebo jste kupovali nový nábytek a máte nějakou tu „památku“ na koberci v podobě promáčkliny nebo skvrn? Nezoufejte, stačí přidat pár kostek ledu na poškozené místo a nechat led rozpustit. Jakmile se led rozpustí, čistou houbičkou setřete postižené místo a máte čisto.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřebu elektřiny sníží úprava zapojení zařízení i jejich přepnutí do úsporného režimu

Přilepila se vám žvýkačka na váš oblíbený oděv a nevíte, co teď? Máme řešení! Vložte kostku ledu do sáčku a přiložte ji na žvýkačku. Led zmrazí žvýkačku, která díky tomu ztvrdne a vysuší se. Potom už jen zbývá žvýkačku jemně odstranit a máte hotovo.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1401029/ironing-tips-hacks-how-to-get-rid-of-creases-tumble-dryer-ice-cubes-freezer