Vypořádejte se s opary snadno a bez bolesti. K domácí léčivé pastě postačí tři obyčejné suroviny

Opary jsou velmi nepříjemné, nevzhledné a často také bolestivé. Jejich léčba přitom není nijak jednoduchá a lidé s nimi hodně bojují. Základními příznaky jsou svědění, bolest a pálení. V lékárně najdete řadu produktů, které by vám měly pomoci, ale vždy nefungují dobře, jsou drahé a musíte pro ně běžet do lékárny. Naštěstí existují i domácí prostředky, které snadno připravíte z ingrediencí, které máte doma v kuchyni.

Domácí krém na opary z pouhých tří ingrediencí!

V první řadě se podíváme na velmi oblíbenou domácí léčbu oparů, na kterou nebudete potřebovat téměř žádné suroviny. Mnoho lidí léčí opary jen tím, že přiloží na postižené místo kousek česneku, cibule, nebo dokonce malé množství medu. Med jemnou pokožku na rtu nedráždí, má uklidňující a hydratační vlastnosti. A právě na těchto surovinách je založen recept na domácí pastu, se kterou se oparů zbavíte během velmi krátké doby.

Vezměte stroužek česneku a rozdrťte ho v hmoždíři nebo použijte lis na česnek. Přidejte k němu trochu cibule nakrájené najemno a čajovou lžičku medu. Důkladně promíchejte a vznikne vám hustá pasta, která bude mít protizánětlivé vlastnosti. Pastu můžete nanést na postižená místa a lehce rozetřít. Nechte ji působit a zbytek otřete nebo opláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence dokáže diagnostikovat duševní poruchu i riziko předčasné smrti. Stačí jí analýza hlasu a obličeje
Zdroj obrázku: Freepik

Další metody, na které nepotřebujete téměř nic

Stejně jako předchozí produkty můžete snadno použít také citron, který je velmi známý pro své antiseptické vlastnosti. Na opar stačí několikrát denně přiložit plátek citronu. Po nějaké době na stejné místo naneste malé množství medu, abyste ochránili své rty před podrážděním. V boji proti tomuto nepříjemnému problému vám pomohou i další suroviny.

Použít můžete meduňku, která je známá pro své antibakteriální a regenerační vlastnosti. Uvařte si výluh a vytvořte obklad z vychladlé meduňky, který přiložíte na opar. Podobný účinek mají i další bylinky jako máta nebo šalvěj. Jestli nemáte nic z toho doma, použít můžete také obyčejný černý čaj, který si dáváte k snídani. Černý čaj je totiž také známý pro své antivirové vlastnosti a pomůže zmírnit příznaky oparu.

Zdroj: https://draxe.com/health/how-to-get-rid-of-herpes/