Na podzim zapomínají majitelé zahrad na důležitý krok. Ušetří si jím na jaře hromadu práce

Podzim je na zahradě obdobím velkých plánů a činností. Většina lidí se bohužel soustředí jen na květinové a zeleninové záhony. Pravdou je, že největší plochu zahrady většinou tvoří trávník, na který mnozí z nás vůbec nemyslí. I trávník si ale zaslouží dobrou péči. Celou zahradu byste měli před zimou zbavit nezvaných hostů. Poradíme vám, jak si poradit s plevelem.

Plevel na zahradě

Plevel je na zahradě nedílnou součástí, se kterou musíte počítat. Na podzim si ho většina lidí nevšímá a potom se na jaře nestačí divit. Jestli si chcete ušetřit práci a čas, měli byste se ho zbavit již teď na podzim. Na jaře totiž rychle vyroste, vykvete a rozmnoží se pomocí semen. Potom ho budete mít všude a zbytečně si přiděláte práci.

Tito škůdci navíc berou živiny i sluneční světlo rostlinám, které na zahradě skutečně pěstovat chcete. Neměli byste proto tuto činnost podceňovat, i když se vám do ní jistě nechce. Naštěstí existují způsoby, jak se můžete zbavit plevele bez herbicidů a těžké dřiny. Podívejme se, jak ho můžete snadno a rychle svou zahradu před zimou zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy dokážou otrávit život. Nachystejte jim chutnou svačinku a spojte síly s rostlinou
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní prostředky proti plevelu

Většina lidí sahá po herbicidech, ale je to zbytečné. Použít můžete obyčejný ocet. Připravte si roztok z vody a octa v poměru 1 : 2 a přidejte pár kapek prostředku na mytí nádobí. Nalijte směs ho lahve s rozprašovačem a důkladně promíchejte. To je vše, co potřebujete v boji proti plevelu na zahradě. Stačí, když ho postříkáte a po nějaké době vytrháte nebo zkontrolujete, že je pryč.

Druhou možností je postřik, který vyrobíte z půl litru studené vody, 30 mililitrů lihu nebo vodky a pár kapek prostředku na mytí nádobí. Všechno promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a můžete směsí postříkat plevel. Jestli chcete, aby tato směs fungovala ještě lépe, měli byste postřik použít během slunečného dne, který bude v tomto případě vaším pomocníkem.

Zdroj: https://lawnlove.com/lawn-care-guide/how-to-make-homemade-weed-killer