Malou ložnici jde opticky zvětšit pomocí jednoduchých triků se světlem, vzory i barvami

Pokud máte v ložnici jen omezený prostor, bude mnohem těžší ji zařídit. Je potřeba do ní dostat nejen postel, ale také skříň nebo komodu na oblečení. Hodit se bude také zrcadlo nebo noční stolky. Možná ale kolem postele budete moci projít a to bude pro vás konečný prostor. Jak si opticky zvětšit ložnici?

Dominantou by mělo být zrcadlo

Pokud nemáte možnost ložnici zvětšit pomocí probourání zdi, můžete si pomoci malými triky, které místnost opticky zvětší. Dominantou ložnice může být velké zrcadlo a čím větší, tím lepší. Opticky se prostor zvětší, navíc místnost také zesvětlí. Pomoci mohou i rolety, protože nezaberou tolik místa jako záclony nebo závěsy a můžete si lépe uspořádat prostor na okně. Žaluzie místnosti nejen ztmaví, ale také se v nich tvoří hromada prachu a v ložnici se vám bude hůře dýchat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte ani na dostatek světla. Budete potřebovat kvalitní stropní světlo, ale fajn budou také malé lampičky na nočním stolku nebo stojací lampa, například na čtení. Čím světlejší bude místnost, tím bude vypadat větší. Prostor můžete ozvláštnit také různými detaily, které ve finále budou působit dobrým dojmem. Úložné prostory se budou hodit, proto jimi rozhodně nešetřete. Pod postel můžete uložit povlečení a další lůžkoviny.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas nachystat zahradní nábytek na novou sezonu. Základní péči zvládne každý

Pomoci mohou také postele s čelem

Jednoduchý trik spočívá tak v tom, že můžete na stěny nalepit pruhy. Vodorovné pruhy místnosti rozšíří, svislé sice mohou způsobit stísněným dojmem, ale pocitově se budete cítit jako v místnosti s vyšším stropem. Pomoci mohou také postele, které mají čelo. Takové se hodí do menší ložnice. Stísněná ložnice bude vypadat útulněji. Doplnit ji můžete drobným doplňky, ale ani s nimi byste to neměli přehánět. Prostor nechte vzdušný, můžete do něj přidat například pokojovou květinu, ideálně takovou, která zároveň bude čistit vzduch.

Zdroj: https://www.shutterfly.com/ideas/small-bedroom-look-bigger/