Kočky dávají najevo svou náklonnost a oddanost řečí těla

Kočky jsou mnohdy považovány za chladné a lhostejné. To však není zcela pravda a tito čtyřnozí mazlíčci dokážou projevovat lásku mnoha způsoby. Důležitá věc je pochopit kočičí chování. Nemůžete její projevy srovnávat například se psem, jak to lidé často dělají. Vaše kočka vám lásku projevuje různě, vy se to jen musíte naučit rozeznávat.

Přitlačování hlavy

Pokud si kočka silně přitlačí svoji hlavu o tu vaši, znamená to, že tak jak patříte vy k ní, ona patří k vám. Pokud byste sledovali lvy v jejich přirozeném prostředí, mohli byste vidět, že členové smečky často přitisknou čelo o tvář toho druhého. Jde o to, že každá kočka a kočkovitá šelma obecně má svůj pach a mnutí čela je způsob, kterým kočka označkuje majitele svým feromonem, který posiluje vazbu a hrdost, že jste příslušníkem její smečky.

Mohlo by vás zajímat:  Posuňte svůj profil na Tinderu do popředí správnými fotkami a originálním popisem

Jedním z nejčastějších projevů kočičí lásky je „kočičí polibek“. Nedejte se však oklamat, protože se nejedná o polibek v pravém slova smyslu. Tímto slovním spojením se označuje druh očního kontaktu, který máte se svojí kočkou. Kočička velmi pomalu mrká, což jí samozřejmě můžeme s láskou opětovat. Kromě toho se přitom mohou zúžit její zorničky. Oční kontakt se spokojenou a důvěřivou kočkou je skutečným důkazem toho, že jste v jejích očích výjimečná osoba.

Zdroj obrázku: Freepik

Odhalení břicha

Na první pohled to vypadá divně. Kočka ležící na zádech se na vás bude upřeně dívat a vy si myslíte, že chce poškrábat na břiše. Zde však vůbec nejde o rozmazlování, ale o důvěru. To, že kočka vystaví svoji nejzranitelnější část, břicho, je důkazem, že vám věří, a zároveň jde o jakousi výzvu ke hře. Pokud ji po břiše pohladíte, začne téměř vždy příst. To je u podezřívavé a opatrné kočky znakem, že je s vámi spokojená.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje může prospět více než drahé léky. Dodá tělu energii a udrží cholesterol v normě

Ocas je klíčovým prvkem komunikace koček. V případě kočičích sympatií směřuje vzhůru a obtáčí se například kolem nohou osoby, které tak projevuje své sympatie. Často se však stane, že kočička takto naznačí lásku i osobě, kterou vidí poprvé. V každém případě je zvednutý ocas vždy znakem lásky a nadšení. A obtočení je jakýmsi kočičím pohlazením. Pokud chcete co nejlépe poznat svoji kočku, naučte se hlavně, co znamenají pohyby jejího ocasu, to vám o jejích myšlenkách řekne více, než se může zdát.

Zdroj: https://www.petplace.com/article/cats/pet-behavior-training/cat-behavior-training/how-do-cats-communicate-with-humans/