Mnoho řidičů se autorizovaným servisům obloukem vyhýbá. Snaha ušetřit se ale může vymstít

Autorizovaným servisům se spousta řidičů vyhýbá. Bojí se toho, že to bude příliš drahé, a raději své vozidlo svěří do rukou někoho, kdo možná nemá tolik zkušeností a víc věcí může pokazit než opravit. Proč svého mazlíka nechat v autorizovaném servisu? A proč lidé volí raději druhou variantu?

Rozdíly mohou být v ceně a také kvalitě materiálu

Mnoho lidí bere automobil jako spotřební zboží, které se prostě časem opotřebuje. Pokud je tedy potřeba nový díl, chtějí na něm ušetřit. Jestli ale máte automobil, na který se těžko shánějí náhradní díly, opravdu uděláte nejlépe, pokud zajedete do autorizovaného servisu, kde vám odborníci poradí, jak na opravu, kolik bude stát a jak dlouho bude trvat, než díl dojde. Pokud ale víte, že existuje náhrada, která nebude pod značkou auta, opravdu tak můžete ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Blokování záchranářské uličky není dostatečně sankcionováno. Vyšší pokuty by bezohlednému chování předešly

Některé servisy dělají kompletní prohlídku, než se pustí do opravy konkrétní součástky. Jestli najdou ještě jiný problém, nabídnou vám řešení a oprava za pár stovek se může opravdu prodražit. Proto lidé volí právě drobné živnostníky, kteří na vozidle opraví opravdu jen to, co jeho majitel požaduje.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete mít rychle opraveno? Budete si muset připlatit

Drobný živnostník bude mít jen malou dílnu a možná jednoho člověka, který mu s prací pomáhá. Náklady tak nejsou vysoké, což se nedá říct o autorizovaném servisu, který je ve velkém městě a zaměstnává několik lidí. Musíte také zaplatit nejen opravu jako takovou, ale také náhradní díly a kvůli tomu se cena může zvednout klidně i o několik stovek. Takové servisy sice nabízejí různé slevy nebo balíčky, ale je lepší se vždy podívat do ceníku, který servis nabízí.

Mohlo by vás zajímat:  Předejděte mlžení oken v autě jednoduchými kroky

Na první pohled to možná nepoznáte, ale důležitá je také kvalita odvedené práce. Někteří řidiči tak raději volí menší servisy, protože kvalita práce bude odpovídat tomu, co zaplatí. Autorizované servisy jsou většinou nacpané k prasknutí a zaměstnancům jde hlavně o čas, aby mohli pokračovat v práci na jiném autě. Záleží tak čistě na vás, jakou variantu si zvolíte.

Zdroj: https://www.professionalhyundai.com/benefits-of-regular-service-from-authorized-car-service-workshop/