Nebuďte snadnou kořistí krvežíznivého komára. Jednoduché triky udrží hmyz v bezpečné vzdálenosti

Tento nepříjemný okřídlený hmyz, jenž pije krev a způsobuje na kůži vyrážky, které svědí a napuchají, napadá s oblibou právě nás, lidi. Než se ale pustíte do nákupu chemických repelentů, zkuste použít domácí prostředky, které jsou stejně účinné a levnější.

Mezi typické následky komářího bodnutí patří:

  • svědění,
  • otok,
  • zarudnutí.

Právě tyto příznaky dokážou znepříjemnit pobyt v přírodě. Jak se lze účinně chránit? Existují různé typy repelentů ve formě gelů, sprejů nebo krémů.

Rostliny a esenciální oleje

Komáry odpuzují rostliny, jako je máta, pelargónie, šanta kočičí, fenykl a levandule. Pěstování rostlin není náročné, zdobit mohou zahradu nebo balkón či parapet. Všechny tyto rostliny pomohou k pasivní ochraně před komáry.

Esenciální oleje můžete vytvořit tak, že smícháte olej a bylinku (levanduli, vanilku, tea tree, citron, eukalyptus, hřebíček, citronovou šťávu, skořici, borovici, mátu). Tyto oleje je třeba předem smíchat s vodou a vtírat je do pokožky.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel pomůže zlikvidovat sůl, ocet nebo líh
Zdroj obrázku: Freepik

Trojkombo (cibule, česnek a ocet) a domácí svíčky

Ocet a cibule vydávají nepříjemný zápach, který odpuzuje komáry. Stačí nechat pár kousků cibule nebo trochu octa na talířku. Okna a parapety můžete nastříkat roztokem octa a vody. Pravidelná konzumace česneku ovlivňuje náš pot a pokožku, takže se stáváme méně atraktivní pro komáry.

Domácí svíčky proti komárům koupíte v obchodech, ale můžete si je i sami vyrobit. Stačí k tomu mít svíčku ve skleněné nádobě a nastrouhanou citronovou kůru, kterou nasypete okolo knotu.

Rorýsi jako zbraň

Kromě rostlin nám mohou pomoci i zvířata. Rorýsi jsou malí ptáci, kteří s oblibou hodují na komárech. Pro přilákání těchto ptáků stačí mít ptačí budky a nalákat je pouštěním zvuků jiných rorýsů. Rorýs nezanechává po sobě nepořádek jako například holubi a další.

Těchto pět rad je velice snadných a dostupných. Nemusíte zbytečně používat chemii, stačí si vystačit s tím, co nám příroda sama nabízí nebo co si můžete sami koupit.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7947914/plants-that-repel-bugs-and-mosquitos/