Kočky k nám mluví všemi smysly. Kdo jim porozumí, najde v mazlíčkovi opravdového přítele

Milovníky koček určitě nepřekvapí, že rozumí své kočce. Ti, kteří mají několik kousků doma, je dokážou rozpoznat nejen po zvuku, ale také podle chování, pokud mají náhodou stejnou barvu. Víte, co se vám svým chováním snaží říct? Kočky mají vybrané způsoby, jak sdělovat důležité informace. Proto se podíváme na kočičí chování a poradíme, jak danou situaci vyřešit.

Ohledně koček koluje spousta mýtů

Kočky jsou ušlechtilá zvířata, ale pro některé lidi je to zvíře, které není upřímné a přivádí do domu jen smůlu. A nemusí být pouze černá. Kolem koček koluje spousta mýtů a nepravd, kvůli kterým si lidé kočku často domů nepořizují. Jak to ale ve skutečnosti je? Dokážou kočky projevit lítost, dokážou se naladit na naši vlnu a rozumějí nám? Kočky se ke svým majitelům dokážou natolik připoutat, že se po chvíli chovají stejně jako psi.

Záleží nejen na rase, ale také na tom, jak je kočka vychovávaná. Kočky totiž patří mezi zvířata, u kterých žijí lidé, nikdy to není naopak. Kočka si své majitele dokáže snadno omotat kolem prstu, protože ví, jak na to. Stačí se jí podívat do očí a poznáte, že jí propadnete. Jaké chování u koček můžete očekávat a jak na ně reagovat? I kočky mají duši, i když jsou to pro některé lidi divoká stvoření.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek kávy se může proměnit v luxusní zážitek. Tyhle druhy by měl ochutnat každý milovník černého moku
Zdroj obrázku: Freepik

Viděli jste kočku omlouvat se?

Kočka pozná emoce na svém majiteli a snaží se jim přijít na kloub. Možná jste u někoho zažili, že byl nemocný a kočka si lehala na místo, které bylo bolavé. Kočky mají zvláštní schopnosti uzdravovat hlavně duši, protože stačí pohlazení a jejich předení vás dostane na jinou vlnu. Kočky se dokonce dokážou omluvit za svůj prohřešek, i když nejdříve se samozřejmě schovají.

Když je člověk v psychické pohodě, kočka se bude cítit také. Jakmile ale z člověka ucítí nebezpečí, bude se také chtít ukrýt a k vám se vrátí, až znovu pocítí, že jste psychicky vyrovnaní a nehrozí žádné problémy. Jestliže se o vás kočka otírá, nebo vám dokonce skáče do klína, máte jistotu, že s vámi počítá jako s parťákem.

Zdroj: https://www.nationalgeographic.com/animals/article/160328-cats-communication-animals-pets-science