Nebezpečný smog ohrožuje i naše domovy. Zdraví ochrání jednoduchá opatření, která ho zneškodní

Smog je součástí našeho života, ale čím více ho produkujeme, tím více se dostává i do samotných domácností. Je potřeba vzduch pravidelně čistit a také používat méně škodlivých látek, které se pak dostávají do ovzduší. Jak se ale chránit před smogem v bytě, pokud chcete mít přes letní měsíce otevřená okna? Poradíme vám několik triků.

V zimě uklízejte častěji

Pokud už začala topná sezona, dbejte na pravidelný úklid, který provádějte o něco častěji než normálně. Vysávání, utírání prachu a také čištění oken mohou být velmi důležité v boji proti smogovému ovzduší zvenku. Koupit si můžete například čističku vzduchu, která je sice dražší, ale je to investice do zdraví, a proto je vhodným prostředkem v boji proti smogu. Zařízení si snadno poradí se znečištěným vzduchem doma a budete se cítit mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní složení čedičové mouky ocení všechny rostliny v zahradě. Posílí je a ochrání před škůdci

Čističky umí dokonce vzduch zvlhčit nebo ionizovat. Jsou to užitečné funkce, především pokud máte doma děti, které mají alergie. Hodí se do domácností, kde jsou domácí mazlíčci. Bude se vám lépe uklízet a také dýchat. Důležité je v bytě nebo domě pravidelně větrat. I když to bude jen na pár minut, ale několikrát denně, větrejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Hladina prachu musí být v normě

Větrat byste měli po celý rok a v zimě především. Stačí jen krátké větrání, například v ložnici, než odejdete do práce. Dejte si tu práci a opravdu okna otevřete. Prospějete tím hlavně svému zdraví. Pouze ale za předpokladu, že doma také pravidelně uklízíte. Pomoci mohou i různé rostliny, které mají čisticí vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Správné pH půdy je klíčem k pěstování všech rostlin. Upravit jeho hodnotu zvládne i amatér

Produkují kyslík, poradí si s látkami, které vzduch znečišťují, a navíc budou skvělou dekorací, která vám rozzáří den. Mezi takové rostliny patří například kapradiny, které jsou velmi nenáročné na údržbu, dále chamedora nebo datlovník. Na internetu najdete i další tipy na rostliny, které jsou vhodné také do ložnice nebo dětského pokoje.

Zdroj: https://www.who.int/news-room/spotlight/how-air-pollution-is-destroying-our-health