Ne všechny svíčky na hrob jsou kvalitní. Ty nejlepší pomůže vybrat několik parametrů

Svátek Všech svatých se neprodleně blíží. Letos vzrostly se vším ostatním i ceny svíček, takže se vyplatí je koupit předem. Když to necháte na poslední chvíli a budete je kupovat v den svátku, budete platit mnohem víc. I když se to nemusí zdát, druhy svíček se mohou velmi lišit.

Typy svíček

Jednou z prvních otázek, které vznikají při koupi svíček, je materiál, ze kterého jsou vyrobena pouzdra. Pokud váháte mezi nákupem levnějšího, plastového a o něco dražšího ve skle, věřte, že ty ve skle budou mnohem lepší volbou. Plast často taje z vyhřívaného parafínu, a to i v případě, kdy jde pouze o plastové dekorace na skleněné svíčce.

Vitrážové svíčky jsou obvykle vyrobeny ze skla, na které se nanáší vzorovaná vrstva z plastu. Po zapálení knotu v kazetě dává záře plamene efekt vitráži. Sklo vitrážové svíčky může být jednobarevné, nebo může vytvořit barevnou mozaiku s dekorativním reliéfem. Pokud máte rádi moderní věci, můžete si pořídit také solární svíčky. Tyto svíčky jsou vyrobeny ze skla a na vrcholu plastového víka se nachází solární panel, díky čemuž svíčka nepřetržitě svítí.

Mohlo by vás zajímat:  Výdrž baterie Nintendo Switch prodlouží vypnutí bezdrátových připojení a některých funkcí
Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřte se na tyto detaily

Existuje několik základních věcí, na které je třeba pamatovat při nákupu svíček. Prvním je typ parafínu, ze kterého je svíčka vyrobena. Samozřejmě že větší typy svíček budou hořet déle, ale nejdůležitější je kvalita. Máme-li na výběr svíčky se sněhově bílým parafínem nebo s mírně zažloutlým, stojí za to vybrat si ten druhý.

Bílý parafín je uměle provzdušněný, hoří hůře a mnohem kratší dobu. Máte-li problém s vizuálním posouzením, zkuste se podívat na hmotnost svíčky. Ty s vyšší váhou hoří mnohem déle. Dalším aspektem, kterému stojí za to věnovat pozornost, je knot. Větší knoty způsobují, že svíčka hoří mnohem rychleji, takže je lepší vybrat si ty s tenkou šňůrkou. Ekologickým řešením jsou svíčky s trvalým pouzdrem, ve kterém už jen měníme náplň.

Zdroj: https://www.usurnsonline.com/memorials/memorial-candles/