Stačí sklenice denně a kilogramy budou mizet před očima. Rakytníková šťáva patří k tomu nejlepšímu

Zlepšuje metabolismus, urychluje hubnutí, je snadno dostupná, levná a přírodní. Tato šťáva získaná z běžné rostliny je skutečným pokladem! Zahrňte ji do svého jídelníčku a po krátké době si všimnete skvělých účinků. Jaké blahodárné účinky má rakytníková šťáva a proč bychom ji měli pravidelně konzumovat?

Významné plusy rakytníkové šťávy

Vědci prokázali, že šťáva získaná z rakytníku má příznivý vliv na postavu, ale nejen na ni. Látky obsažené v této rostlině regulují expresi genů odpovědných za přírůstek hmotnosti. Pití šťávy z rakytníku urychluje metabolismus a reguluje hlad. Je důležité zvolit pouze přírodní produkty bez umělých přísad nebo cukru. Odborníci na výživu zdůrazňují, že šťáva z rakytníku je vynikajícím zdrojem antioxidantů a má nízký obsah cukrů. Nebude ovšem fungovat jako magický amulet, po kterém kilogramy zmizí samy. Tím, že rakytníkovou šťávu zahrneme do stravy, zatímco se staráme o zdravý a vyvážený jídelníček, můžeme urychlit proces hubnutí. Kromě toho má rakytník řešetlákový řadu příznivých vlastností působících na naše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Játra dostávají každý den zabrat. Přírodní oleje podpoří jejich dobré fungování

Rakytníková šťáva jako zdroj cenných složek

Kromě toho, že konzumace rakytníku řešetlákového zabraňuje přírůstku hmotnosti a urychluje proces hubnutí, je tato nenápadná rostlina vynikajícím zdrojem omega-7 kyselin. Málo se o nich ví, jsou méně populární než omega-3 kyseliny a omega-6 kyseliny, ale jsou nezbytnou složkou lidského těla, kterou samotný organismus není schopen sám vyrobit.

Zdroj obrázku: Freepik

Bohatství rakytníku

Rakytník obsahuje velké množství antioxidantů, vitamín C, E a také důležitý vitamín K. Díky vitamínu C má šťáva z rakytníku také příznivý vliv na vzhled pokožky. Jeho konzumace podporuje produkci kolagenu, činí epidermis pružnější. To také ovlivňuje vzhled postavy po ztrátě velkého množství kilogramů. Ingredience obsažené v rakytníku tak nejen urychlí hubnutí, ale také umožní vychutnat si hezčí vzhled po ztrátě zbytečného tuku.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto tipy zaberou na bolavá kolena a nepříjemné křupání

Jak pít šťávu z rakytníku?

Přírodní šťáva z rakytníku má poměrně specifickou hutnou chuť. Aby byl tento nápoj chutnější, stojí za to ho zředit vodou nebo přírodní ovocnou šťávou. Odborníci doporučují užívat 50–100 ml této šťávy denně. Místo šťávy můžete také použít jiné přípravky z rakytníku řešetlákového, například marmelády, pastilky nebo hutné sirupy.

Zdroj: https://www.huffingtonpost.co.uk/2012/03/29/new-sea-buckthorn-superfruit-weight-loss-dementia_n_1387335.html