Najít nejlepší místo pro Wi-Fi router je oříšek. Pozor na zrcadla i kuchyňské přístroje

Umístit Wi-Fi router na správné místo v bytě nebo domě je celkem věda a k nalezení toho nejlepšího místa pro uložení a dosažení nejlepšího výkonu zabere trochu času a zkoušení. V tomto dnešním článku se podíváme, čemu se vyhnout a naopak co dodržovat při hledání toho správného místečka.

Určitě nepokládejte router na podlahu

Možná jste si říkali, že na podlaze nebude router ničemu překážet a bude mít dosah všude. Jenže to není tak úplně pravda. Umístění routeru na podlahu může velmi znatelně omezit výkon, protože vlny, které zařízení vysílá, jsou prakticky ihned pohlceny zemí a nemohou se tak dále šířit. Proto se určitě této myšlence vyhněte a pokuste se naopak zvolit nějaké vyvýšené místo.

Dejte si pozor na akvária nebo zrcadla

Možná jste to nevěděli, ale tohle jsou velcí nepřátelé šířených vln. Jelikož voda funguje jako pohlcovač, tak se vám může stát, že signál v okolí bude velmi slabý a v mnoha případech i nestabilní. Stejným problémem jsou zrcadla, která vlny odrážejí zase zpět a pokrytí je tlumené. Volte proto pro umístění taková místa, kde se nenachází ani jedno z výše zmíněných.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla doma může způsobit nečekané komplikace. Vyplatí se dodržet několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Zvolte místo, kde je co nejméně stěn

Tento problém vám asi nemusíme moc přibližovat. Většina lidí totiž ví, že když jsou stěny moc tlusté, pak je kvalita signálu z větší části pohlcena a neprojde dál. Nejlepší místo, které tak můžete zvolit, je poblíž otevřených dveří, kde nebude signál nijak blokován.

Pokud hledáte vhodnou místnost, pak se vyhněte kuchyni

Kuchyň je nejhorší místo v domě, kam můžete router umístit. Jelikož je zde spousta kovových věcí a elektronických zařízení, mohlo by docházet k rušení signálu. Obzvláště pokud máte doma mikrovlnou troubu, která funguje na fakticky stejných vlnách jako Wi-Fi router. Pokud si tedy chcete užívat stabilní připojení, pak v kuchyni ho určitě nehledejte.

Zdroj: https://www.plus.net/broadband/discover/where-put-router-improve-wireless-signal/