Vůně bobkového listu dokonale uvolní tělo i mysl. Poznejte oblíbené koření z jiné stránky

Bobkový list patří mezi koření, která jsou hojně využívaná v kuchyni. Jsou to nenápadné listy, které jsou velmi aromatické. Využití ale najdou v celé domácnosti, nemusíte se omezovat pouze na vaření. Bobkový list totiž obsahuje spoustu látek, které se budou skvěle hodit. Vyzkoušejte následující trik a přesvědčte se, že to skutečně funguje. Víte, jak voní zapálený bobkový list?

Bobkový list nejen do polévky

Bobkový list je vlastně usušený vavřín. Ten s oblibou nosil například Caesar na své hlavě. Pochází od Středozemního moře a jeho použití v kuchyni je opravdu známé po celém světě. Má spoustu zdravotních vlastností, které můžete využít zejména v případě, že máte problémy s trávením nebo potřebujete nastartovat. Bobkový list se používá jako detoxikační prostředek, ale také jako čisticí bylinka.

Pokud si ho přidáte nejen do polévky, ale také do omáček nebo dalších jídel, můžete se těšit z dobré imunity a navíc podpoříte trávení. Uklidňuje také žaludek, zbavíte se suchého kašle a přinese úlevu při artritidě. Používat ho můžete také na obličej, protože odvar nebo namočené bobkové listy mohou uklidnit pokožku a zbavíte se rychleji akné. Má velmi výraznou chuť, protože stačí opravdu jen několik listů a polévka dostane nový rozměr.

Mohlo by vás zajímat:  Zácpou trpí každý pátý člověk. Projímadla nechte v obchodě, nejlepší pomoc má každý doma
Zdroj obrázku: Freepik

K čemu dalšímu můžete bobkový list použít?

Bobkový list ale můžete také zapálit! A co z toho budete mít? Jestliže je zrovna léto a vy si chcete vychutnat dobrou kávu nebo jídlo na balkoně či terase, bude se vám takto připravený bobkový list hodit, protože jeho vůně bude dráždit hmyz, který se jen tak neukáže. Vyplatí se tak používat tento jednoduchý trik k tomu, abyste měli od komárů, much nebo vos klid.

Do misky přitom stačí dát jeden nebo dva listy, zapálit je a nechat hořet. Hned byste měli ucítit aroma bobkového listu. Navíc si s jeho pomocí můžete uvolnit napjaté svaly, ale také podpoříte nervový systém. Bobkový list a jeho vůně vás přivedou do pozitivního stavu mysli.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/5-possible-uses-for-bay-leaf