Mobilní telefon je důležité ukládat na bezpečná místa

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů. S jejich pomocí můžeme být neustále online a v kontaktu s přáteli, rodinou a prací. Mnoho lidí si však zvyklo s telefonem usínat, a dokonce ho i přes noc ponechávají v posteli. Na některých místech by měly být mobilní telefony vypnuté nebo vzdálené od těla. Pokud nechcete riskovat své zdraví, měli byste zvážit, kdy a kde používáte svůj mobilní telefon.

Kde a jak nosit mobilní telefon, aby neohrozil vaše zdraví?

Mnoho lidí si neuvědomuje, že způsob nošení mobilního telefonu může mít vážné následky pro jejich zdraví. Nošení telefonu v zadní kapse kalhot je například nevhodné z několika důvodů – může být snadno ukraden a elektromagnetické záření z telefonu může poškodit zdraví. Nošení telefonu v přední kapse není také ideální, zejména pro muže. Teplo, které telefon vydává, může poškodit genitálie a způsobit zdravotní problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Ryby jsou zdravé, ale ne všechny. Na černou listinu se dostal i oblíbený losos

Ženy by si měly dávat pozor, aby telefon neukládaly do podprsenky, protože to může zvyšovat riziko rakoviny prsu. Místo toho by měly uvažovat o nošení telefonu v kabelce nebo jiných taškách, kde nebude v blízkosti těla. V neposlední řadě mobilní telefon by neměl být vystaven nízkým teplotám, například při nošení venku v zimě, protože to může mít negativní dopad na baterii telefonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mobil v posteli?

Používání mobilního telefonu může mít vážné následky na naše zdraví, zejména pokud se telefon nachází blízko našeho obličeje. Během volání mohou být přenášeny bakterie a viry, což může způsobit zdravotní problémy. Navíc elektromagnetické záření, které vysílá telefon, se zesiluje, když je blízko našeho těla, což může být nebezpečné. Doporučuje se používat sluchátka a držet telefon alespoň 1,5 cm od ucha.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se napálit. Kradený telefon lze bezpečně poznat podle několika údajů

Mobilní telefony by také neměly být v blízkosti vysokoteplotních zařízení, jako jsou radiátory. Dále by měly být chráněny i před dětskými kočárky, protože mohou negativně ovlivnit vývoj dítěte. Je proto důležité minimalizovat kontakt dítěte s mobilem a ukládat ho na bezpečných místech. V zájmu ochrany zdraví bychom měli být obezřetní při používání mobilních telefonů a dbát na bezpečné způsoby, jak je nosit a používat.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/mobile-phones-and-your-health, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4350886/, https://www.wirelesseducation.org/keeping-abreast-dangers-mobile-phones/, https://www.webmd.com/balance/ss/slideshow-smart-phone-health-problems, https://www.cune.edu/academics/resource-articles/examining-effect-smartphones-child-development