Med působí blahodárně především na srdce. I netradiční druhy stojí za vyzkoušení

Med není jen chutný produkt včel, je také velmi zdravý a má velký vliv na naše tělo. Srdce a oběhový systém nejsou žádnou výjimkou. Na naše srdce dokáže mít blahodárný účinek a pomůže i při mnoha nemocech.

Med v medicíně

Med se používá k léčbě více než jednoho onemocnění. V lidové medicíně je známý již celá staletí. Po mnoho let se jeho vlastnosti testovaly také v laboratořích po celém světě a výsledky těchto testů potvrzují sto procent starodávných znalostí šarlatánů. Zároveň neustále objevujeme nové zdravotní přínosy tohoto včelího produktu.

Mohlo by vás zajímat:  Nastartujte svůj mozek něčím dobrým. Dobře sestavený jídelníček podpoří myšlení i paměť

Med lze použít nejen tehdy, když bojujeme proti různým druhům chorob. Je také ideální pro prevenci mnoha nemocí včetně nemocí souvisejících s prací oběhového systému. Jeho účinky se však v některých aspektech liší v závislosti na odrůdě medu, tedy podle toho, z jakého pylu ho včely vytvořily. Každý typ přírodního medu má pozitivní vliv na práci oběhového systému. Jeho konzumace zvyšuje účinnost srdečního svalu a sílu jeho kontrakce. Toto nejsou jeho jediné výhody.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvolte si ten správný med

Pohankový med je vynikající při posilování a zvyšování pružnosti krevních cév díky velkému množství železa a rutinu, který obsahuje. Malinový med má vzhledem k vysokému obsahu acetylcholinu pozitivní vliv na oběh a snížení tlaku. Svazenkový med je poměrně vzácná a málo známá odrůda medu. Získává se ze svazenek, krmných rostlin s modrými květy a krásnou vůní. Tento med nejen podporuje srdce a oběhový systém, ale také nás chrání před aterosklerózou a snižuje tlak.

Mohlo by vás zajímat:  Většina ji považuje za zbytečný plevel. Pampeliška přitom patří k nejcennějším léčivkám

Zlatý med posiluje krevní cévy, zlepšuje krevní oběh a snižuje tlak, to vše díky kvercetinu a rutinu, které obsahuje. Posiluje srdce díky glukóze, používá se také k prevenci aterosklerózy. Med také posiluje krevní oběh, rozšiřuje koronární cévy a snižuje krevní tlak. Má také antiarytmické a diuretické účinky. Lékaři také doporučují jeho odrůdy v závislosti na tom, co naše tělo nejvíce potřebuje.

Zdroje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7277934/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3005390/
https://www.eatingwell.com/article/8014355/honey-inflammation-heart-health-new-study/