Myčka disponuje funkcí, o které málokdo ví. Přitom dokáže předejít nepříjemnému problému

Myčky nádobí usnadňují náš každodenní život. Už se doma totiž nemusíte hádat o tom, kdo umyje nádobí. Díky tomuto spotřebiči ušetříte hodně času i peníze za vodu. Ale ani přístroje, které nám takto usnadňují život, všechny naše problémy nevyřeší. Ani ony nejsou bez chyby. Mají ovšem skryté funkce, o kterých mnoho lidí neví, i když jim mohou hodně pomoci.

Časté problémy majitelů myček

Každý majitel myčky už někdy dostal nepříjemnou sprchu od vody, která se usadila na hrncích a miskách. Nepříjemné je to také v případě, že voda polije i nádobí, které máte ve spodní části myčky. Suché nádobí byste proto měli vyndávat vždy od spodní zásuvky a postupovat nahoru. Díky tomu budete mít vše suché a čisté.

Mohlo by vás zajímat:  I jeden malý krtek dokáže zničit celou zahradu. Z pozemku ho vyženou jednoduché triky

Většina majitelů myček také vždy přemýšlí nad tím, jak nádobí do spotřebiče naskládat nejlépe. Špinavé misky a hrnky byste měli pokládat dnem vzhůru. Navíc by se nádobí v myčce nemělo příliš překrývat, protože jinak nebudete mít některé části nádobí dobře umyté. K tomu se v těchto místech bude hromadit voda, která nakonec může skončit na vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavý prvek uvnitř myčky

Máte nádobí v myčce správně usazené, ale po skončení programu máte stále vodu na hrncích a miskách? Výrobci přidali do myček funkci, která má této nepříjemnosti předejít. Bohužel většina lidí o této funkci vůbec neví. Jakmile vytáhnete horní zásuvku myčky, uvidíte dvě sady koleček po stranách. Vytáhněte zásuvku na doraz a trochu ji nadzvedněte.

Mohlo by vás zajímat:  Zeleninový salát může vydržet čerstvý až týden. Klíčem je přidat ingredience ve správný čas

Vyndejte první kladku a vytahujte, dokud se druhá kladka nedostane ven. Potom nasuňte horní kolečko zásuvky zpět a pomalu zasuňte zásuvku, dokud nebude druhé kolečko nahoře. Nakonec vše zasuňte zpět do myčky. Police v mačce bude nakloněna, protože jedna strana bude vyšší než druhá. Tak je to správně, protože voda bude moci odkapat a vy nebudete mít mokré nádobí ani oblečení.

Zdroj: https://www.reviewed.com/dishwashers/features/how-to-use-all-your-dishwashers-adjustable-parts