Tradiční metody antikoncepce už nejsou jediná možnost. Proti početí zabrání i novinky na trhu

Doba neustále pokračuje dopředu a týká se to také antikoncepčních metod, kterých dnes existuje velké množství a vybere si snad každá žena i muž. Po staletí se přitom hledaly metody a způsoby, jak zabránit početí a zároveň tak, aby všechno fungovalo. V současné době najdeme nejen kondomy, které jsou s námi už několik desítek let, ale také pilulky, náplasti nebo injekce, které zamezí početí.

Přerušovaný styk není řešením

Mnoho párů, které si nepřejí mít děti, ale zároveň nechtějí brát žádnou antikoncepci, volí metodu přerušovaného styku. Bohužel je to metoda, která není 100%, ale samozřejmě bude záležet na tom, jak moc zná žena své tělo a jak se domluví s partnerem. Ve většině případů ale stačí opravdu málo, aby žena otěhotněla. Tato metoda nepatří mezi spolehlivé.

Dříve byly kondomy vyráběné ze střev zvířat, dnes už si můžete vybrat nejen z materiálů, ale také z velikostí, nebo dokonce tloušťky. Latexové kondomy jsou velmi odolné a zároveň  se snadno a levně vyrábí. Jaké další možnosti ale dnes ženy i muži mají a které patří mezi skutečně účinné? O některých možná uslyšíte poprvé.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle znaky prozradí, jestli má vztah cenu. Někdy je lepší dát rychle ruce pryč
Zdroj obrázku: Freepik

Kupte si pěnu nebo zajděte na injekci

Na trhu najdete například pěny, gely nebo globule, které se zavedou přímo do pochvy. Chrání před tím, aby se spermie dostaly k vajíčku, protože obsahují látky, které v tom zabraňují. Pěny nebo gely koupíte v každé lékárně a nestojí mnoho peněz. Jedná se o moderní metodu, kterou je ale lepší kombinovat s další metodou. Injekce jsou dnes již tradiční ochranou proti početí.

Nejen muži, ale také ženy si mohou domů pořídit kondom, který je bude chránit před početím. Skládá se dokonce ze dvou kroužků, jeden je otevřený, druhý zavřený. Mají vysokou účinnost a pro některé ženy jsou jediným řešením. Hodně žen se místo pilulek uchýlí například k tělísku, protože vydrží dlouhé roky. Jeho zavedení je sice nepříjemné, ale chrání dostatečně.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/11427-birth-control-options