Klíček od auta disponuje funkcí, která pomůže ochladit interiér vozu na dálku

Někdy nám některé funkce každodenně používaných předmětů zůstávají skryté. Příkladem mohou být klíče od auta. Zejména při vysokých teplotách, kdy se naše auta extrémně zahřívají, se nám ona skrytá funkce klíčů může hodit.

Těžko najdeme něco horšího, než když v horku musíme sednout do rozpáleného interiéru auta. Když je auto zaparkované, klimatizace nefunguje. Existuje však možnost, jak se zbavit horkého interiéru auta, a ušetřit si tak trápení ve formě nesnesitelného dusna.

Neodhalená funkce

Při vysokých teplotách venku se interiér auta nesnesitelně vyhřeje. V takovém případě většinou zapneme klimatizaci naplno. Děláme však chybu, protože se tím vystavujeme riziku nachlazení. Přednost bychom měli dát přirozeným způsobům pro snížení teploty ve vozidle. Když nestihneme vyvětrat, na řadu se dostává klíč od auta.

Mohlo by vás zajímat:  Ledová káva v létě osvěží, na tělo působí ale trochu jinak než horká varianta
Zdroj obrázku: Freepik

Okna lze otevřít i na dálku

Existuje způsob, jak vyvětrat auto, i když u něj zrovna nejste. Nefunguje to na všech klíčích, ale u většiny to možné je. Postup je naprosto jednoduchý. Stačí, když podržíte na klíči stisknuté tlačítko pro odemčení zámku. Když chcete okna naopak zavřít, na několik sekund stiskněte tlačítko pro zamčení vozidla. Takto můžete auto vyvětrat i z kanceláře nebo když jste doma.

Okna se vyplatí stáhnout nějakou dobu před jízdou. Umožní to vyvětrání vnitřku auta a zároveň se sníží rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou uvnitř auta.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/cars-driving/your-cars-key-fob-may-have-hidden-features-a1624501968/