Slabé vlasy bez života potřebují výživnou péči. Na drahé šampony ale zapomeňte

Hodně lidí si stěžuje na křehké, suché a velmi obtížně upravitelné vlasy. Každý touží po bujných a hlavně zdravých vlasech, proto neváháme utratit za kosmetické přípravky a profesionální péči tisíce korun. Představte si, že pomoci mohou i levné a běžně dostupné prostředky. Přinášíme tipy na prostředky pro růst vlasů, které možná máte i doma. Stačí je přidat trochu do šamponu a užít si vysněný look.

Všestranná aloe vera

Aloe vera je oblíbenou pokojovou rostlinou, jelikož nepotřebuje mnoho péče. Je však známá hlavně pro své léčivé vlastnosti. Šťáva z aloe dokáže dobře zklidnit pokožku spálenou od sluníčka, tiší ji po bodnutí hmyzem a neutralizuje nepříjemné svědění. Pár lžic čerstvě vymačkané šťávy je vhodné nalít do lahvičky s šamponem. Nejen že urychlí růst vlasů, ale také pomůže vypořádat se se suchou pokožkou hlavy a zbavit se lupů.

Zdroj obrázku: Freepik

Ricinový olej

Ricinový olej dnes lze snadno pořídit téměř v jakékoli lékárně za pár korun. Neměl by chybět v kosmetické příruční taštičce lidí, kteří se potýkají s nadměrným vypadáváním vlasů. Ricinový olej si s tímto problémem mnoha lidí velmi dobře a rychle poradí. Navíc stimuluje růst nových vlasů a brzy si všimnete, že vám rostou nové prameny. Má také antibakteriální a fungicidní vlastnosti. Dále reguluje vylučování kožního mazu a stane se vaším spojencem v boji proti mastným vlasům.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle využití alobalu zná málokdo. Ušetří drahocenný čas i namáhavou práci

Zelený čaj – překvapivý účinek

Bylo dokázáno, že zelený čaj má pozitivní vliv na organismus. Nyní se však zaměříme na jeho pečující účinky. Díky přítomnosti vitamínů C a E a polyfenolů podporuje růst nových vlasů. Můžete ho přidat rovnou do lahvičky šamponu nebo si uvařit regenerační oplach, který použijte na závěr mytí vlasů. Vlasy se zpevní a budou navíc příjemnější na dotek. Zvýší se také jejich objem, po čemž touží každý.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-hair#bottom-line