Jednoduchý trik udrží chléb v sáčku čerstvý až 3 týdny. Dejte sbohem zbytečnému plýtvání

Správné skladování potravin zaručí jejich dlouhotrvající čerstvost. V důsledku toho se nám potraviny tak rychle nekazí a my se vyhneme zbytečným nákladům, když musíme zkažené jídlo vyhodit do koše. Když se naučíte několik jednoduchých triků, mohou vaše potraviny vydržet dvojnásob déle.

Uchovávání potravin

Osvědčený způsob, jak prodloužit čerstvost potravin, abychom je mohli skladovat déle a nemuseli tak spěchat s jejich konzumací, lze uplatnit i v případě mrkve nebo jiné zeleniny. Stačí, když mrkev očistíte, vložíte do nádoby s vodou a poté ji uložíte do chladničky. Při takovém skladování vám mrkev vydrží čerstvá dvojnásobně déle než při běžném vložení do lednice.

V dnešní době mají videa o správném skladování potravin velký úspěch a mnoho zhlédnutí. Uživatelé internetu v komentářích neskrývají svůj obdiv a jsou nadšení z jednoduchých triků. Skladování bobulového ovoce můžete zajistit podobně jako mrkev. Ovoce omyjte ve vodě s jablečným octem a poté vložte do stejných nádob jako mrkev. Bobule tak vydrží mnohem déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Internetové rady

Na internetu je mnoho lidí, kteří šíří své znalosti o zdravém stravování nebo navrhují, jak správně skladovat potraviny, aby se příliš rychle nekazily. S malým úsilím můžeme zajistit, aby se s jídlem neplýtvalo, a naše peněženka se nebude vyčerpávat zbytečnými výdaji. Například správné skladování chleba dokáže zajistit jeho čerstvost i několik dní.

Mohlo by vás zajímat:  Slimáci si rádi smlsnou na celé úrodě. Ochraňte před nimi zahradu jednoduchými triky

Jeden uživatel ukázal způsob, jak skladovat chléb tak, aby nevyschl nebo nezačal plesnivět ani tři týdny po jeho zakoupení. Říká, že jediné, co stačí, je vložit malý kousek celeru do sáčku s chlebem. Kromě toho jiná žena ve videu ukazuje, jak zabalit banány obyčejnou kuchyňskou hliníkovou fólií, aby vydržely déle čerstvé.

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/lifestyle/home-experts-celery-trick-helps-27289767