Hydratace je základ. Jednoduchý test prozradí, jestli tělo netrpí skrytou žízní

Pomocí jednoduchého testu se můžete rychle dozvědět, jestli pijete dostatek vody. Pokud jste dehydratovaní, budete mít žízeň, nebude se vám chtít nic dělat a hlavně to poznáte také na své pokožce, která bude působit seschlým dojmem. Právě pro ty z vás, kteří si nejsou jistí, jestli mají vody dostatek, tu máme malý test, který ale nemusí prokázat stoprocentní výsledek.

Kolik vody tělo potřebuje?

Spousta lidí po tomto testu zjistí, že pijí velmi málo. Denně bychom do svého těla měli dostat více než dva litry tekutin, někteří si ale sotva vzpomenou a vypijí třeba jen půl litru za den. Pokud to tak trvá i několik dní za sebou, nejen vaše tělo, ale také pokožka budou dehydratované. Jednoduchým testem zjistíte, jestli máte dostatek vody.

Co pro naše tělo znamená voda? Bez vody nemůžeme fungovat. Přenáší živiny po celém těle, je nezbytná pro správné fungování orgánů a také tělu dodá potřebnou energii. Kromě toho zajišťuje také fyzickou kondici a ovlivňuje pokožku, která bude lépe chráněná proti vnějším vlivům.

Mohlo by vás zajímat:  Hudba dokáže vyvolat i dávno zapomenuté vzpomínky. Pro mozek je důležitým lékem
Zdroj obrázku: Freepik

Během několika vteřin víte, jak na tom jste

Hydratační test je velmi jednoduchý a nebudete k němu potřebovat žádné pomůcky. Můžete si ho udělat kdykoliv. Jedná se totiž o kožní turgorový test, který vyzkouší elasticitu kůže. Palcem a ukazováčkem stačí sevřít kůži na hřbetu druhé ruky a nechat ji v této poloze několik vteřin. Poté sevření povolte a sledujte, jak se kůže dostává zpátky do původního stavu.

Jestliže se tak stane okamžitě, pokožka je hydratovaná a můžete být v pohodě. Pokud se ale vrací pomalu, je vysušená a bude potřebovat ještě více hydratace. Dejte si tak sklenici s vodou na stůl a pravidelně ji doplňujte. Každou hodinu byste měli vypít alespoň 200 ml tekutin, aby si tělo nežádalo větší porci.

Zdroj: https://medlineplus.gov/ency/article/003281.htm